غذاهای مشهور برزیلی که حتما باید طعمشان را چشید!

برزیلی ها غذاهای مخصوص خود را دارند که برخی از این غذاها در جام جهانی 2016 معروف شدند. اگر خرید تور برزیل تابستان در برنامه تعطیلاتتان باشد بدون شک بسیاری از این غذاها را خواهید چشید.

پیکانیا (Picanha)

Picanha

Picanha

پیکانا، نوعی کباب معروف و مشهور برزیلی است و از دسته غذاهایی است که بسیاری از گردشگران دوست دارند آن را امتحان کنند. ترکیب اصلی این غذا، گوشت گاو، است که با ادویه جات مختلف، طعم دار می شود و در کنار پخت آن، به آن سیب زمینی سرخ کرده و سبزیجات نیز می افزایند تا به غذای کاملی از مجموعه پروتئین، کربوهیدرات و فیبر تبدیل شود.

پاستل دو کِئیژو (Pastel de queijo)

Pastel de queijo

Pastel de queijo

پاستل دو کئیژو، غذای لذیذی با ظاهر توپی شکل است. در این غذا، از ترکیباتی مانند گوشت مرغ، گوشت گاو، ادویه جات، پنیر و سبزیجات استفاده می شود. همچنین این غذا، از آن دسته غذاهایی است که در خیابان نیز پخته و به فروش می رسد و به اصطلاح نوعی غذای خیابانی هم محسوب می شود. این غذا را به میزان زیادی می توانید در گوشه و کنار شهر سائوپائولو بیابید.

کراکت مرغ برزیلی (Brazilian chicken coxinha)

Brazilian chicken coxinha

Brazilian chicken coxinha

کراکت مرغ برزیلی، همانطور که از نامش پیداست، با گوشت مرغ تهیه می شود. این غذا از دسته غذاهای سنتی و خوشمزه شهر سائوپائولو به حساب می آید. اما طرز تهیه این غذا بدین شکل است: تکه های مرغ را در ادویه جات و پنیر خامه ای می خوابانند و آن را به شکل توپی در می آورند که با خمیری پوشیده می شود. مرحله آخر سرخ کردن و تزیین این غذاست. در نهایت شما می توانید این غذا را در کنار یک نوشیدنی خنک میل کنید.

کیبی (Kibe)

Kibe

Kibe

کیبی نوعی اسنک خیابانی که از کشور لبنان وارد کشور برزیل شده، و کیبی نام دارد. این غذا را از مخلوط گوشت گاو، بره، و بلغور گندم تهیه می کنند. در کنار این غذا، لیمو و سبزی نیز گذاشته می شود تا غذا خوش طعم تر شود. تقریبا تمام رستوران های کوچک برزیل این غذا را سرو می کنند.

آکاراژه با واتاپا (acarajé with vatapá)

acarajé with vatapá

acarajé with vatapá

یکی از تندترین غذاهای برزیل که بهتر است هر فردی آن را سفارش ندهد، آکاراژه است. آکاراژه از لوبیای چشم بلبلی له شده و پیاز تهیه می شود . این ترکیبات، به طور کامل در روغن پالم سرخ می شوند. بعد از پخت این ترکیبات، مواد با تعدادی از ترکیبات بسیار تند، پر می شود و خود برزیلی ها عاشق این تندی هستند.