ترکیه خواستار ایجاد دفتر گردشگری خراسان در استانبول شد

ترکیه کشور دوست و همسایه ایران توانسته در صنعت گردشگری به جایگاه خوبی برسد و در پی آن است که برنامه هایش را برای جذب توریست بیشتر گسترش دهد. برای خرید تور ترکیه تابستان کلیک کنید.

بر اساس جدیدترین اخبار گردشگری؛ سرکنسول جمهوری ترکیه در مشهد اعلام کرده ترکیه آمادگی دارد تا دفتر گردشگری خراسان را در استانبول راه اندازی کند.

محمت فرهان یورولماز، سرکنسول جمهوری ترکیه در مشهد در دیدار با ابوالفضل مکرمی فر، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان رضوی اظهار کرد: خواهان تبادل توریست از مشهد به ترکیه و ترکیه به مشهد هستیم و آمادگی کامل خود را جهت ورود توریست در سطح عالی اعلام می کنیم.

جاذبه های گردشگری ترکیه

جاذبه های گردشگری ترکیه

تقاضای افزایش تعداد توریست های ترکیه ای به ایران از طرق مختلف مطرح شده است و ما نیز در راستای افزایش تعاملات دو کشور، خواهان تبادل توریست از ترکیه به ایران و بالعکس هستیم.

محمت فرهان یورولماز از تجربه بالای ترکیه در زمینه گردشگری گفت و به اشتراکات ایران و ترکیه اشاره کرد. او معتقد است میتوان مدل ترکیه را برای جذب گردشگر در ایران پیاده کرد.

ترکیه هم در گذشته وضعیت ایران را در جذب توریست داشت. چرا که با داشتن جاذبه های طبیعی و فرهنگی بسیار توریست ها ماندگاری کمی داشتند که علت آن نبود زیرساخت مناسب بود.

از این رو دولت ترکیه بر گردشگری و تاسیسات گردشگری متمرکز شد و به سرمایه گذاران و بخش خصوصی امکانات زیادی اختصاص داد به طوری که برای سال جاری ورود ۴۰ میلیون توریست با ۴۰ میلیارد دلار درآمد پیش بینی شده است.

محمت فرهان یورولماز با اعلام آمادگی ترکیه برای همکاری و راه اندازی دفتر گردشگری خراسان در استانبول اظهار کرد: باید بین شرکت های تبلیغاتی ایران و ترکیه نیز ارتباطات و همکاری هایی شکل بگیرد، تا هر دو کشور بتوانند تبلیغات مشترکی در راستای جذب توریست و گردشگر داشته باشند.

ایجاد دفتر گردشگری خراسان در استانبول

ایجاد دفتر گردشگری خراسان در استانبول

ابوالفضل مکرمی فر، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: گروه های گردشگری زیادی در ایران و مشهد به منظور معرفی جاذبه های فرهنگی، تاریخی، طبیعی، غذا و صنایع دستی و جذب گردشگر فعال هستند اما باید در این زمینه به اندازه ای قوی عمل کرد که گردشگر قبل از سفر اطلاعات کاملی از شهر مشهد و خراسان داشته باشد.