ارزآوری دو میلیارد دلاری گردشگری جام جهانی برای روسیه

رویداد مهم جام جهانی روسیه در حال حاظر داغترین بحث در جهان است. از جای جای جهان افراد بسیاری به روسیه سفر کرده اند تا این رقابت ها را زا نزدیک دنبال کنند.

بدون شک گردشگری روسیه از این همه توریست استفاده لازم را میبرد و سود کلانی نصیبش خواهد شد. پیشبینی می شود از این طریق چیزی حدود 2 میلیارد دلار نصیب روس ها شود.

وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد: برگزاری جام جهانی به افزایش قابل توجه ورود گردشگران به روسیه منجر شده و این کشور از محل برگزاری این بازی ها درآمد قابل توجهی خواهد داشت.

جام جهانی روسیه

جام جهانی روسیه

ماکسیم اورشکین، وزیر بازرگانی روسیه به یک روزنامه ورزشی در این کشور گفت: ارزیابی های ما نشان می دهد گردشگران خارجی در طول برگزاری بازی های جام جهانی ۱۰۰ میلیارد روبل معادل ۱٫۶ میلیارد دلار در روسیه خرج خواهند کرد.

وی با اطمینان گفت که تحریم های غرب علیه مسکو هیچ تاثیری در برگزاری جام جهانی نخواهد داشت.

برخی مسائل سیاسی است و برخی مسائل اقتصادی و برخی مسائل نیز به زندگی روزمره مردم مربوط است و تقاضا همواره برای تماشای بازی های جام های جهانی بالا است.

بنا به اعلام انجمن تورهای گردشگری روسیه حدود ۴۰۰ هزار گردشگر خارجی در طول برگزاری جام جهانی به روسیه سفر خواهند کرد.

به روزرسانی زیرساخت ها برای برگزاری جام جهانی فوتبال در بسیاری از بخش های اقتصاد روسیه و همچنین کیفیت زندگی مردم تاثیر خواهد گذاشت.

ساخت هتل های مدرن، فرودگاه ها، جاده ها و افزایش فعالیت مردم در مراکز محلی و بهبود اوضاع کسب وکار به بهتر شدن اوضاع خواهد انجامید و شهرها را دگرگون خواهد کرد.