سفر تیم ملی ایران به سنت پترزبورگ

تیم ملی کشورمان برای رویارویی با تیم مراکش در رقابت های جام جهانی وارد سنت پترزبورگ شده است. این شهر روسیه یکی از 11 شهری است که قرار است میزبان رقابت های جام جهانی 2018 باشند.

این شهر روسی یکی از معروفترین شهرهایی است که از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است.

از آنجایی که قرار است روز 25 خرداد ساعت 19:30 به وقت ایران دیدار دو تیم ایران و مراکش انجام شود بازیکنان دو روز قبل از مسابقات وارد این شهر شده اند تا خودشان را برای انجام نخستین بازی خود آماده کنند.

سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ

جونیت چاکر کسی است که داوری این دیدار را بر عهده دارد. با اعلام فیفا «جونیت چاکر» (Cüneyt Çakır) از ترکیه به عنوان داور بازی ایران و مراکش انتخاب شد.

این داور سرشناس ترک یکی از معروف ترین داوران اروپایی حاضر در جام جهانی است که دیدارهای مهمی را پیش از این قضاوت کرده است.

در رده ملی از مهمترین قضاوت های وی می توان به دیدار رفت پلی آف جام جهانی 2018 در اروپا بین تیم های سوئد و ایتالیا اشاره کرد. دیداری که با برتری 1-0 سوئد پایان یافت و با توجه به تساوی بدون گل دو تیم در دیدار برگشت منجر به حذف ایتالیا و نرسیدن این تیم به جام جهانی 2018 شد.

همچنین جونیت چاکر دیدار نیمه نهایی جام جهانی 2014 بین آرژانتین و هلند را قضاوت کرده است.

در رده باشگاهی هم چاکر قضاوت های حساسی داشته است که 3 دیدار حساس این فصل لیگ قهرمانان اروپا را هم شامل می شود؛

داور بازی ایران و مراکش

داور بازی ایران و مراکش

ــ دیدار رفت چلسی و بارسلونا در یک هشتم نهایی که با تساوی 1-1 به پایان رسید.

ــ دیدار رفت یوونتوس و رئال مادرید در یک چهارم نهایی که با برتری 3-0 رئال تمام شد.

ــ دیدار جنجالی رئال مادرید و بایرن مونیخ در دور برگشت نیمه نهایی که به تساوی 2-2 انجامید و رئال در مجموع 4-3 برنده شد و به فینال راه یافت. این دیدار انتقادات زیادی را برای این داور ترک به همراه داشت.