شهرهای دیدنی بلغارستان

تور بلغارستان تابستان ۹۷ میتواند تعطیلات تابستانی را به یک خاطر فراموش نشدنی بدل کند. این کشور که در منطقه ی آب و هوایی بینظیری قرار گرفته با داشتن انواع جاذبه های گردشری سفری رویایی را برای هر کسی رقم زند.

همه بلغارستان را به خاطر ساحل ماسه های طلایی وارنا می شناسند اما زیبایی های این کشور فراتر از یک ساحل و شهر است. در بلغارستان شهرهای متعددی وجود دارند که هر کدام به تنهایی برای گردشکران بهشتی بر روی زمین است.

پلودیو

پلودیو

پلودیو

پلودیو، نام شهری در مرکز کشور بلغارستان است. این شهر در دشت وسیعی در میان دو رشته کوه بالکان و رودوپ قرارگرفته است. پلودیو جایی است که آثاری از سومین شهر قدیمی اروپا در آن یافت شده است. آثار و نشانه های به دست آمده از این شهر، نشان دهنده ی قدمتی بیش از هشت هزار سال است.

بالچیک

بالچیک

بالچیک

بالچیک، شهر بسیار کوچکی در شمال خط ساحلی کشور بلغارستان و نزدیک به رمانی است. این شهر ساحلی زیبا روزگاری اقامتگاه ییلاقی ملکه ماریا، ملکه ی رومانی بوده است. سبک های متنوع شرقی و غربی در معماری این شهر، چشم اندازهای خیره کننده، بوستان های متعدد و سرسبز و دماغه ی کالیاکرا از جمله جاذبه هایی هستند که باعث شده اند تورهای یک روزه از وارنا به بالچیک هرروزه گردشگران را به این شهر ساحلی بیاورند.

صوفیه

صوفیه

صوفیه

صوفیه پایتخت بلغارستان و پرجمعیت ترین شهر این کشور است. ساختمان های تاریخی صوفیه، رنگ و بوی خاصی به این شهر بخشیده اندکه آدم را به گشتن و قدم زدن در کوچه خیابان ها ترغیب می کند.

کلیسای هاگیا صوفیا، صومعه ی رایلا یادبود اعدام قهرمان ملی بلغاری، نشان قدرت و آزادی، بنای سرباز گمنام و موزه ی ملی تاریخ بلغارستان بزرگ ترین موزه ی بالکان از جمله جاذبه های این شهر زیبا هستند.

میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ، بزرگ ترین میدان صوفیه که محل تجمع مردم، برگزاری کنسرت های هوای آزاد و نمایشگاه‎ های عمومی است، پارک بورسوا گاردنیا، یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین باغ های بلغارستان است و جزو آثار تاریخی این کشور ثبت شده است، کلیسای مدور ژرژ مقدس، آب گرم معدنی و کاخ سلطنتی سابق بلغارستان هم از دیگر دیدنی های این شهر هستند که برای گشتن همه ی آن ها باید حداقل سه روز در صوفیه بمانید.