قهرمان مرعش؛ جایی برای گردشگری در ترکیه

یکی از استان های ترکیه که میتوان با تور ترکیه تابستان از آن دیدن کرد استان قهرمان مرعش است که جاذبه های طبیعی و تاریخی بی نظیری دارد. برخی از اماکن دیدنی آن شامل این موارد می شوند؛ مسجد عبدالحمید خان، قلعه قهرمان مرعش، موزه کورتولوس ۱۹۲۰ و ریزورت اسکی یدیکویولار …

این استان که در بخش آسیایی ترکیه قرار گرفته با استانهای غازی عینتاب، استان آدیامان، ملطیه، سیواس، قیصریه و آدانا همسایه است. همچنین نام مرکز این استان قهرمان مرعش است.

استان قهرمان‌ مرعش

استان قهرمان‌ مرعش

اکثر جمعیت این استان را مسلمانان تشکیل می دهند و زبان رسمی آن ترکی است.

اما از نظر آب و هوا این استان همانند بسیاری از مناطق ترکیه آب و هوایی مدیترانه ای دارد. در اینجا تابستانها گرم هستند و زمستان هایی سرد و مرطوب!

برای رسیدن به این استان و شهر قهرمان مرعش میتوانید به دو صورت زمینی و هوایی سفر کنید. فرودگاه استان قهرمان مرعش در ۸ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

صنایع دستی و جاذبه های قهرمان مرعش

در اینجا صنایع دستی حرف اول را میزند و سوقاتی های مسافران نیز بیشتر از همین هنرهای دستی تهیه می شوند. مواردی چون محصولات نقره دوزی و طلادوزی شده، وسایل طلاکاری شده، صنایع مسی و چوبی عمده صنایع دستی قهرمان مرعش را تشکیل می دهند.

استان قهرمان‌ مرعش ترکیه

استان قهرمان‌ مرعش ترکیه

جاذبه های تاریخی و مذهبی در صدر دیدنی های استان قهرمان مرعش قرار دارند که از آن جمله می توان به «مسجد عبدالحمید خان»، «مسجد اولو»، «موزه باستان شناسی قهرمان مرعش»، «قلعه قهرمان مرعش»، «موزه کورتولوس ۱۹۲۰» و «موزه قوم نگاری قهرمان مرعش» اشاره کرد.

از دیگر دیدنی های استان قهرمان مرعش «پیست اسکی یدیکویولار»، «پل تاریخی جیهان» و «پارک طبیعی کاپیکام» هستند.