معرفی غار یخی چین ؛ غار نینگو

چین یکی از کشورهایی است که به دلیل جاذبه های گردشگری که دارد، سالانه پذیرای تعداد زیادی از مسافران است. امروز سری به یکی از جاذبه های گردشگری چین می زنیم و سفر مجازی را در آن تجربه می کنیم. با ما همراه باشید.

غاز نینگو ، غار یخی چین

غاز نینگو ، غار یخی چین

غار یخی چین

غار یخی چین ؛ غار نینگو در استان شانشی قرار گرفته است. این غار 85 متر عمق دارد و در کنار یک کوه قرار گرفته است. همان طور که از نام این غار پیداست، کف و دیواره های آن از لایه های ضخیم یخ پوشیده شده است و قندیل های بزرگ یخی از سقف آویزان شده است.
در این غار تله ی سرمایی وجود دارد و ساز و کار آن به گونه ای است که یک خروجی و دودکش دارد و در زمستان هوای سرد را به داخل غار می کشاند اما جالب این جا است که اجازه ورود هوای گرم ددر تابستان را به داخل غار نمی دهد.

غاز نینگو ، غار یخی چین

غاز نینگو ، غار یخی چین

یخ های داخل غار مثل یک بافر به ثابت ماندن دمای هوای داخل غار کمک می کنند به این ترتیب که هر نوع هوای گرمی که به داخل غار می آید فورا توسط یخ ها خنک می شود آن هم قبل از اینکه بتواند در هوای داخل غار تغییرات جدی به وجود بیاورد و آن را گرم کند.

غاز نینگو ، غار یخی چین

غاز نینگو ، غار یخی چین

غار های یخی، غارهایی طبیعی هستند و در تمامی طول سال دارای مقدار قابل توجهی یخ هستند. به همین دلیل برای آنکه این غارهای یخی دوام داشته باشند، باید همواره بخشی از غار، دمای زیر صفر داشته باشد.
برای آن که این غارهای یخی شکل بگیرند، باید در زمان مناسب مقدار مناسبی آب موجود باشد. در زمستان آب و هوا باید به گونه ای باشد که کوه ها از برف پوشیده باشد و در تابستان هم باید دمای هوا تا حدی بالا برود که برف ها آب شوند اما نه گرمایی که تمام آب ها را تبخیر کند و چیزی برای تبدیل شدن به یخ و قندیل باقی نگذارد.

غاز نینگو ، غار یخی چین

غاز نینگو ، غار یخی چین

در کل باید بگوییم که این غار یکی از غارها و جاذبه های گردشگری چین است که می تواند برای همه ی مسافران جذاب باشد.