ترسناک ترین دیدنی های جهان | تابوت های آویزان فیلیپین

اگر به دیدن نقاط گردشگری منحصر به فرد جهان علاقه مند هستید، می توانید با سفر به ترسناک ترین مقاصد دیدنی لذتی متفاوت را تجربه کنید.

در برخی از کشورها و در قسمت هایی از جهانی که در آن زندگی می کنیم طبیعت به شکلی ترسناک و رعب انگیز خود را نشان می دهد و در جاهایی نیز بشر توانسته با خلاقیت و نگاهی ترسناک خلق هایی دیدنی و در عین حال وحشت آور داشته باشد.

به طور نمونه در فیلیپین در استان ساگادا به منطقه ای به نام ایگوروت می رسیم که مردم آن مرده های خود را در تابوت هایی مخصوص گذاشته و این تابوت ها را از صخره های کوهستان ساگادا آویزان نگاه می دارند.

این تابوت ها برای همیشه به این شکل معلق نگه داشته می شوند و مردم منطقه ایگوروت بر این عقیده هستند که با آویزان نگه داشتن تابوت ها میان زمین و آسمان از اجساد خود نگهداری کرده و از هر گونه آسیبی به خصوص خورده شدن توسط حشرات محفوظ نگاه داشته می شوند.

همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید، روی هر یک از تابوت ها اسم کسی که جسدش در آن قرار گرفته نیز نوشته شده و مردم می توانند از پایین صخره به تابوت عزیزان از دست رفته ی خود نگاه کرده و تسکین خاطر بیابند.

ترسناک ترین دیدنی های جهان | تابوت های آویزان فیلیپین

ترسناک ترین دیدنی های جهان | تابوت های آویزان فیلیپین

تابوت های معلق جنین های مرده

 

مردم ایگوروت باوری دارند که طبق آن هر کس پس از مردن باید دوباره به شکل جنینی خود بازگردد تا روحش قرین رحمت شده و به آرامش ابدی برسد. برای همین تابوت ها را به این شکل معلق می آویزند و معتقد هستند که به این طریق اجساد دوباره خود را در شرایط جنینی بازمی یابند و روحشان می تواند با عبور از جهان مادی به آرامش کامل برسد.

ترسناک ترین دیدنی های جهان | تابوت های آویزان فیلیپین

ترسناک ترین دیدنی های جهان | تابوت های آویزان فیلیپین

از آن جایی که عده ی مردم ایگوروت چندان زیاد نیست، در حال حاضر تابوت های ساگادا قابل شمارش هستند و هنوز فضای کافی برای اضافه کردن تابوت های تازه دیده می شود. اما معلوم نیست زمانی که عدد مرده ها به حدی برسد که جایی برای آویزان کردن تابوت جدیدی نباشد، مردم ایگوروت چه فکری برای دوباره جنین کردن اجساد خود خواهند یافت؟!

در حال حاضر این مکان به یکی از مقاصد گردشگری در کشور فیلیپین تبدیل شده است و از زمانی که خبر این عملکرد مردم جهانی شده و درباره ی آن گفته شد، توریست ها به دیدن تابوت های معلق ساگادا علاقه مند شدند و سفرهای زیادی به مقصد این منطقه ی کوهستانی کشور فیلیپین شکل گرفت.