با خوراکی های خوشمزه روسیه آشنا شوید

تقاضای سفر به روسیه این روزها با توجه به نزدیک بودن جام جهانی فوتبال بالا رفته است. در روسیه هزاران دیدنی و جاذبه گردشگری وجود دارد که می شود از آنها دیدن کرد.

روسیه سرزمین غذاهای خوشمزه است. در این کشور می توان انواع غذاهای محلی را چشید و یا به سوغات آورد. در ادامه چند مورد از غذاهایی را که لازم است در روسیه چشید را معرفی می کنیم.

Pierogi

Pierogi

Pierogi: دامپلینگ ها قطعات خمیر کوچکی هستند که با مواد مختلف پر می شوند و در کشورهای مختلف به شیوه ها و با مواد مختلف تهیه می شوند. Pierogi که در اصل دامپلینگی لهستانی است، در روسیه عموما از گوشت، قارچ، پنیر، کلم ترش برای دامپلینگ هایی که به عنوان غذا خورده می شوند استفاده می شود و از میوه های فصل مثل بلوبری، توت فرنگی و گیلاس، برای پر کردن دامپلینگ هایی که به عنوان شیرینی و دسر سرو می شود استفاده می کنند.

خاویار

خاویار

خاویار: خاویار که ارزش غذایی بالایی دارد در روسیه هم مانند بسیاری از کشورهای دنیا طرفدار دارد. اما در روسیه نوع قرمز خاویار پر طرفدارتر است. این ماده غذایی را در هر جایی و حتی سوپر مارکت ها می توان تهیه کرد. خاویار را اغلب با Bliny که معمولا بوسیله ی موادی همچون گندم، گندم سیاه و دیگر غلات تهیه می شود، استفاده می کنند.

عسل

عسل

عسل: بدون شک عسل زیاد خورده اید اما هر عسلی که عسل روسیه نمی شود. عسلی که زنبورها از مزرعه گندم سیاه تهیه می کنند در هیچ جای دیگری نظیرش یافت نمی شود. درست در همسایگی کوه های آلتایی (Altai)، بزرگترین مزرعه ی گندم سیاه کشور روسیه واقع شده است که زنبورها علاقه ی زیادی به آن دارند. نتیجه ی این علاقه نوع غیر معمولی از عسل است. این نوع عسل مایعی غلیظ و رنگ کهربایی تیره ای دارد و به علاوه طعم متمایزی در دهان به جا می گذارد.

خیارشور

خیارشور

خیارشور و انواع ترشیجات: روس ها علاقه زیادی به انواع ترشی جات و خیار شور دارند و در کنار وعده های غذایی روس ها چنین مخلفاتی همیشه وجود دارد. بدون شک طعم ترشی جات و خیار شورهای روسیه به یاد ماندنی است امتحان کردنش را فراموش نکنید.

پنیرهای خانگی

پنیرهای خانگی

پنیرهای خانگی: پنیرهای خانگی روسیه تنوع فراوانی دارند آنهم به دلیل روش تهیه آنها در مناطق مختلف روسیه است. به طوری که در هر شهری میتوان پنیر خانگی مخصوص آنجا را یافت.