جاذبه های گردشگری شهر کازان

شهر کازان در روسیه پایتخت جمهوری تاتارستان است که این روزها برای میزبانی از بازی های جام جهانی فوتبال 2018 روسیه خودش را آماده می کند.

این شهر که محل سکونت قوم تاتار است بدون شک جذابیتی فراتر از تماشای بازی های فوتبال دارد. حیف است به شهر کازان روسیه بروید و از جاذبه های گردشگری این شهر دیدن نکنید.

استادیوم کازان آرنا میزبان یک مسابقه در مرحله گروهی، یک مسابقه در مرحله یک شانزدهم و یک مسابقه یک چهارم نهایی می باشد. بازی تیم های ایران- اسپانیا در 30 خرداد 97 (20 جون) در این شهر برگزار می گردد.

اگرچه در گذشته این شهر توسط قوم مغول آباد شده است اما همزیستی مسالمت آمیزی بین ادیان این شهر وجود دارد و اسلام نیز یکی از این ادیان است که از گذشته در این شهر روسیه بوده و هست.

مسجد قل شریف

مسجد قل شریف

مسجد قل شریف

مسجد قل شریف فراتر از یک جاذبه گردشگری ظاهر شده و یک نماد برای شهر کازان است. این مسجد که یکبار در سال 1552 نابود شده بود در همان جای قبلی اش ساخته شده و بسیار مورد احترام است. در این مسجد آرشیوی از کتاب های باستانی نگهداری می شود.
این مسجد را به خاطر قهرمان مسلمان تاتارها که به عنوان امام خاندان کازان خوانده می شد به نام کول شریف یا قل شریف نام گذاری کردند. بازسازی این مسجد در سال 1996 آغاز و در سال 2005 به پایان رسید.

کلیسای پیتر

کلیسای پیتر

کلیسای پیتر

مسیحیان ارتدکس هم در این شهر کلیسای تاریخی خودشان را دارند که کمی متفاوت تر از سایر کلیساهاست. کلیسای پیتر در سال 1722 با گنبد های آبی و سفید ساخته شد تا امروزه به جاذبه ای برای توریست ها بدل شود.
مردم محلی به خاطر نمای گنبدها و طراحی داخلی آن را کلیسای رنگارنگ نیز صدا می کنند. این کلیسا در نزدیکی میدان مرکزی شهر قرارگرفته و تنها با چند دقیقه پیاده روی می توانید به آن برسید.

کاخ کشاورزی

کاخ کشاورزی

کاخ کشاورزی

اینجا یکی از مکان های رؤیایی شهر کازان است، شما می توانید ضمن تماشای کاخ در باغ جلوی آن قدم بزنید و در سمت دیگر رودخانه شهر را مشاهده کنید، ویژگی اصلی ساختمان مجسمه یک درخت 20 متری است که درون قوس اصلی کاخ قرار گرفته است که نمادی از باروری و رفاه است. در بالای قوس یک گنبد پیچ خورده قرار دارد. این ساختمان زیبا که بیشتر نمادی از معماری شرقی است امروزه به عنوان ساختمان وزارت کشاورزی روسیه مورد استفاده قرار می گیرد.

خیابان Bauman

خیابان Bauman

خیابان Bauman

هیچ سفری بدون سوقاتی نخواهد بود. برای رید سوقات و گشت و گذار در شهر کازان خیابان Bauman گزینه ای عالی است. هم به خودی خود جذاب است و هم اینکه انواع فروشگاه و هتل ها در این خیابان قرار دارند.