نیژنی نووگورود؛ شهر دیدنی روسیه

یکی از بزرگترین رویاداد های ورزشی که قرار است کمتر از یک ماه دیگر شروع شود جام جهانی فوتبال است که در روسیه برگزار می شود. این دوره از رقابت های فوتبال بین 32 تیم از سراسر دنیا برگزار می شود که به طور کلی 11 شهر روسیه میزبان رقابت ها خواهند بود.

نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod) یکی از شهرهای میزبان جام جهانی 2018 روسیه است که استادیوم نیژنی نووگورود میزبان 4 مسابقه مرحله گروهی، یک بازی مرحله یک شانزدهم و یک بازی یک چهارم نهایی می باشد.

سفر به روسیه به خاطر تماشای بازی های جام جهانی بهانه خوبی برای گشت و گذار در شهرهای این کشور است.

نیژنی نووگورود که در محل تلاقی دو رودخانه ولگا و اوکا قرار گرفته علاوه بر تماشای رقابت های فوتبال گزینه های فراوانی برای تفریح و وقت گذرانی دارد. در ادامه چند مورد از آنها را معرفی خواهیم کرد.

کاخ کرملین

کاخ کرملین

کاخ کرملین

کاخ کرملین، کاخی بسیار معروف در بخش تاریخی نیژنی نووگورود است که دیوارهای ستبر و یازده برج آن در قرن شانزهم میلادی با چوب ساخته شده اند. در قدیم از این کاخ به عنوان یک قلعه نظامی استفاده می شده است. اگر به نیژنی نووگورود سفر کردید، پیشنهاد می کنیم که از این کاخ زیبا حتما دیدن کنید.

پله های چکالوف

پله های چکالوف

پله های چکالوف

پله های چکالوف یکی از مکان های دیدنی منحصر به فرد نیژنی نووگورود است که توسط دولت شوروی ساخته شده است. بالای این ۱۵۰۰ پله، همچنین بهترین مکان برای تماشای غروب آفتاب در نیژنی نووگورود است. نام این پله ها از خلبان معروف روسی، «والری چکالوف» (Valery Chkalov) گرفته شده است که برای نخستین بار از شهر مسکو به شهر ونکوور پرواز کرد. در بالای پله های چکالوف نیز بنای یادبودی از این خلبان احداث شده است.

خانه های ماکسیم گورکی

خانه های ماکسیم گورکی

خانه های ماکسیم گورکی

در شهر نیژنی نووگورود، تمام خانه هایی که نویسنده معروف «ماکسیم گورکی» در آن ها زندگی کرده است، تبدیل به موزه شده اند. کامل ترین موزه در میان این همه موزه، خانه ای است که ماکسیم گورکی در دهه سی سالگی خود در آن زندگی کرده و اکنون به عنوان «موزه گورکی» از آن یاد می کنند. اگر به آثار ماکسیم گورکی علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم حتما از این موزه ها دیدن کنید.

باغ وحش لیمپوپو

باغ وحش لیمپوپو

باغ وحش لیمپوپو

باغ وحش لیمپوپو، باغ وحشی بزرگ در شهر نیژنی نووگورود است که حیوانات جالب و دوست داشتنی فراوانی در آن نگهداری می شوند. شما می توانید مقداری خوراکی مناسب حیوانات خریداری کنید، و در این باغ وحش به این حیوانات غذا بدهید.