حقایق عجیب در مورد غذای هواپیما

معمولا در هواپیما با غذا و نوشیدنی هایی از مسافران پذیرایی می شود که حقایق جالبی در مورد آن وجود دارند. شاید به نظر برسد که طعم غذای هواپیما با غذاهای خانگی متفاوت است البته باید هم همینطور باشد چرا که طریقه پخت آن متفاوت است.

منتقد غذای هواپیما

جالب است بدانید شغلی به نام منتقد غذای هواپیما وجود دارد. این افراد با چشیدن غذاهای هواپیما در مورد آنها نظر میدهند و نقد می کنند. جالب است بدانید این افراد درآمد خوبی هم دارند. بسیاری از ایرلاین برای ارتقای کیفیت غذاهایشان از نظرات و انتقادهای این افراد بسیار استفاده می کنند و خط مشی های خود را بر اساس نظرات آن ها تغییر می دهند.

تهیه غذای هواپیما

تهیه غذای هواپیما

تمام غذاها روی زمین آماده می شوند

تصور اینکه تمام آن غذاهای تازه ای که در هواپیما می خورید روی زمین از قبل تهیه شده اند کمی شما را شگفت زده خواهد کرد، اما واقعیت دارد. این مورد به خاطر آنکه در هواپیما تجهیزات حرفه ای آشپزی وجود ندارد و همچنین امور بهداشتی بر روی زمین صورت می گیرد. از آنجایی که وجود شعله آتش در هواپیما خطرناک است. از فرهای ویژه ای برای گرم نگه داشتن غذا استفاده می شود.

غذاهایی که با تاخیر دور ریخته می شوند

تاخیر پرواز قبل از آنکه شما را ناراحت کند حسابی سرآشپزها را کلافه خواهد کرد. از آنجایی که غذاهای پخته شده مدت زمان مشخصی برای استفاده دارند با تاخیری چند ساعتی زحمات سرآشپزها هدر می روند و باید دور ریخته شوند. در صورتی که بین 6 تا 8 ساعت تاخیر در پرواز باشد باید تمام غذاها دور ریخته شوند.

غذای هواپیما

غذای هواپیما

کارکنان هواپیما حق ندارند غذای اضافی را بخورند

شاید به نظر همه یکی از مسخره ترین قوانین در مورد غذای هواپیما این است که هیچ کارکنی حق ندارد غذای اضافی حتی اگر دست نخورده باشد را به خانه ببرد و باید دور ریخته شوند. اگر کسی هم قصد داشته باشد مخفیانه غذا را به خانه ببرد بدون شک اخراج خواهد شد!