پنج شهر دیدنی فنلاند

سفرهای اروپایی در بین ایرانیان از سالها پیش رواج دارند. کشور فنلاند یکی از مکانهایی است که میتوان برای اروپاگردی روی آن حساب کرد. معمولا کشورهایی که در منطقه اسکاندیناوی که در شمال اروپا است واقع شده اند زیباتر هستند و فنلاند هم یکی از آنهاست.

پایتخت فنلاند هلسینکی است و مردم آن به دو زبان سوئدی و فنلاندی صحبت می کنند. واحد پول این کشور یورو است و دین رسمی آن مسیحی می باشد.

هِلسینکی

هِلسینکی

هلسینکی

هلسینکی پایتخت فنلاند است و مثل هر پایتخت دیگری محبوب است. اما جذابیت این شهر آنقدر زیاد است که پس از سفر به آنجا دل کندن از آن دشوار است. این شهر در 1812 به تقلید از سن پترزبورک ساخته شده و به همین دلیل جذابیتش بیش از هر جای دیگری است.

کلیسای جامع لوتِران، کلیسای سنگی راک و کلیسای جامع اوسپِنسکی برخی از سازه های دیدنی این شهر هستند.

رووانییِمی

این شهر به شهر بابانوئل هم شهرت دارد. بازدید کننده ها می توانند از روستای بابانوئل دیدن کنند، از پستخانه بابانوئل تمبر بخرند و حتی به پارک تفریحی زیرزمینی بابانوئل سر بزنند. جاذبه هایی غیر کریسمسی رُووانییِمی نیز شامل خانه فرهنگ کوروندی، مرکز علوم پیلکِه و شاهکار مهندسی منطقه یعنی پل یاتکان کینتیلا می باشد.

ساوُونلینا

ساوُونلینا یکی دیگر از شهر های پر از جاذبه فنلاند است. بدون شک بزرگترین جاذبه گردشگری این منطقه که در میان دریاچه سایما و جزایر متعدد آن قرار گرفته، اُولاوینلینا و یا قلعه سَنت اُولاف می باشد که در قرن پانزدهم ساخته شده است.

از دیگر مکان های دیدنی ساوُونلینا موزه ارتودوکس، موزه استانی ساوُونلینا و منطقه کِریماکی که بزرگترین کلیسای چوبی جهان را در خود جای داده است، می باشد.

پُوروُو

پُوروُو دومین شهر قدیمی در فنلاند است. این منطقه به خانه های چوبی زیبا و منحصر به فردش شهرت دارد. هنگام قدم زدن در میان خیابان های سنگ فرش شده بخش قدیمی پُوروُو که افراد محلی به آن وانها پُوروُو می گویند، می توانید مکان های دیدنی متعلق به قرن سیزدهم را مشاهده کنید، البته بخش اعظم ساختمان های چوبی این منطقه در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده اند.

پُوروُو

پُوروُو

تورکو

تورکو در امتداد ساحل صخره ای فنلاند جنوبی قرار گرفته است. این شهر در طول قرن نوزدهم پایتخت فنلاند بود و به باور برخی، این شهر قدیمی ترین منطقه فنلاند می باشد. اگرچه مدت بسیار زیادی است که هِلسینکی پایتخت فنلاند بوده است، اما تورکو هنوز هم یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری در فنلاند به شمار می رود.

جاذبه های تاریخی و فرهنگی بی شماری در این منطقه وجود دارند که برجسته ترین آنها شامل قلعه تورکو متعلق به قرن سیزدهم، موزه های دوقلوی آیوآ وِتوس و آرس نُووا و محله لوستَرینماکی می باشد. این محله جزو معدود مناطقی است که در آتش سوزی گسترده اوایل قرن نوزدهم در تورکو آسیبی ندیده است.