تورهای تهرانگردی، برای رشد گردشگری در تهران

تهران از جمله شهرهایی است که دارای پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر است. لذا تا کنون برنامه های گوناگونی برای تهرانگردی و تهران شناسی صورت گرفته است. در اوایل اردیبهشت ماه امسال در اداره کل میراث فرهنگی بررسی و مقرر شد که کمیته‌ای برای راه‌اندازی تهران‌ گردی و تهران ‌شناسی تشکیل شود.
شهرام علی‌محمدی گفت: علاوه بر ستاد گردشگری شهرداری تهران، برخی از دفاتر خدمات مسافرتی که علاقه خاصی به برگزاری تورهای تهران گردی دارند هم در این کمیته حضور خواهند داشت.

تورهای تهرانگردی، برای رشد گردشگری در تهران

تورهای تهرانگردی، برای رشد گردشگری در تهران

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی استان تهران به تشریح اهداف این کمیته پرداخت و عنوان کرد: کمیته‌ای تشکیل خواهیم داد تا مسیرهای ناشناخته شده و مسیرهای شناخته شده ولی تعریف نشده را شناسایی و معرفی کنیم و به‌صورت یک بسته گردشگری ارائه دهیم.
علی‌محمدی با تاکید بر اینکه بخش دولتی خودش نباید مجری اجرای تور باشد، ادامه داد: بخش دولتی باید سیاست‌گذاری کند و سیاست‌هایش را به بخش خصوصی انتقال دهد. بخش خصوصی نیز باید با نظارت عالیه سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری نسبت به این موضوع اقدام کند.
از آن جایی که اردیبهشت ماه بهترین فصل سفر و گردشگری در ایران است، اما امسال با رشد نزولی منفی 4 میلیون نفری گردشگر در ایران مواجه شدیم. علی‌محمدی در این باره گفت: در این فصل ما هیچ‌وقت شاهد کاهش گردشگران نبوده‌ایم. فصل اردیبهشت نیز بهترین فصل برای گردشگری در ایران است. برخی از استان‌های ما از همه لحاظ در وضعیت خوبی به سر می‌برند.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی استان تهران بر همین اساس یادآور شد: تهران هم با توجه به برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در این ایام، گردشگران بسیاری را جذب کرده است. سیاست کلان سازمانی ما هم به دنبال باز کردن فضاهای مناسب با رعایت کلیه مقررات فرهنگی کشور و توسعه گردشگری است.
ایجاد هتل‌های ۵ ستاره عامل مهمی برای جذب گردشگر است. این جمله را علی‌محمدی مطرح کرد و بیان داشت: ابتدا باید فضا و زیرساخت‌های گردشگری ایجاد شود و سپس بحث تبلیغ و مارکتینگ به میان آید.
همچنین در تهران ،یک تور دهه شصتی ها راه اندازی و در ایام نوروز برگزار شد و با بازخورد بسیار مثبتی از سوی مردم مواجه شد. این استقبال سبب شد که توجه بر این بخش بیشتر شود و تورهایی از این دست بیشتر برگزار شود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: تهران شهری است که از هر لحاظ قابلیت‌های بسیاری دارد. موزه‌های تاریخی، باغ‌ها و مکان‌های تفریحی از جمله مناطق گردشگری قابل توجه تهران است که باید به آن‌ها توجه شود.