غذاهایی که نباید قبل یا زمان پرواز بخورید

سفر هوایی اگرچه رسیدن به مقصد را بسیار ساده کرده است اما این سفرها هم خالی از عوارض نیستند. گذشته از بحث خطرناک بودن هواپیما و چنین مسائلی پرواز معمولا روی افراد تاثیرگذار است.

از ورم کردن پاها گرفته تا به هم خوردن مزاج و سردرد های مزمن هر کدام به تنهایی می تواند تجربه بدی از سفر هوایی را برایتان ثبت کند. بحث تغذیه در چنین مسافرت هایی مهم است به طوری که هر مواد غذایی را نمی توان در هواپیما خورد چراکه برخی از آنها عوارض دارند و امکان دارد حالتان را بد کند.

کیت اسکارلاتا متخصص تغذیه میگوید عمده ترین مشکل مردم در زمامن پرواز مشکلات گوارشی هستند. با رعایت برخی از نکات می توانید تا حد زیادی از این مشکلات بکاهید.

خشکبار

خشکبار

غذاهای پروتئینی حاوی سولفور: مصرف غذاهایی که سرشار از پروتوئین هستند مانند گوشت و تخم مرغ قبل از پرواز چندان خوش آیند نیستند. مصرف اینگونه غذاها باعث تولید گاز سولفید هیدروژن در معده می شود. حال تصور کنید که این گاز چقدر می تواند در هواپیما آزارتان دهد!

مغزیجات: تنقلاتی مثل بادام، گردو، فندق، پسته و بادام هندی اگرچه در دسته سالمترین مواد غذایی هستند اما به دلیل اینکه این مواد سرشار از فیبر هستند موجب تشکیل بخار معده و نفخ می شوند. سعی کنید قبل و زمان پرواز کمتر تنقلات و آجیل بخورید.

خشکبار: میوه های خشک شده مانند آلو، زردآلو و آلوچه اگرچه بسیار خوشمزه هستند اما مصرف زیاد آنها باعث اضافه شدن سوربیتول و فیبر در روده می شوند. این امر باعث جذب آب و تولید گاز در روده می شود. بدون شک هیچ کس چنین شرایطی را دوست ندارد.

سیر و پیاز: همه مردم سیر و پیاز را دوست دارند اما نه زمانی که بوی آن از دهان نفر بغل دستی بیاید. علاوه بر بد بویی این مواد غذایی میتوانند باعث تحریک و ناراحتی در معده شوند.

چیس سیب زمینی

چیس سیب زمینی

چیس سیب زمینی: سیبزمینی چیپس شده را همه دوست دارند واز پرطرفدارترین اسنک ها به شمار می روند. اما این چیپس های خوشمزه سرشار از سدیم و نمک هستند بنابراین پس از خوردن آنها بدن آب بیشتری جذب می کند. ناراحتی معده و رفلاکس و حالت تهوع میتواند از عوارض خوردن چیپس زیاد باشد.