سفر به روستای سوباتان

در ایران جاذبه های گردشگری بسیاری وجود دارد که برای بازدید مقاصد فوق العاده ای محسوب می شوند. یکی از این جاذبه های گردشگری سوباتان نام دارد که در ارتفاع 1900 متری از سطح دریا قرار گرفته است. با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید تا با این جاذبه ی زیبای گردشگری آشنا شوید.

سفر به روستای سوباتان

سفر به روستای سوباتان

روستای سوباتان

این روستای زیبا دارای آب و هوای بسیار خنک است، یعنی حتی اگر در فصول گرم به این روستا سفر کنید، در آب و هوای بسیار خوبی قرار می گیرید.
در این روستا شما با مراتع، چمنزار سرسبز و خرم، چشمه های پر آب، رودخانه های خروشان، آبشارهای بزرگ و کوچک، چشم اندازهای رویایی و هوایی بس مطلوب و دلپذیر رو به رو می شوید که نمونه اش را ندیده اید.

اما این روستا کجاست؟

موقعیت جغرافیایی روستای سوباتان

این روستای زیبا در استان گیلان، در 20 کیلومتری غرب لیسار در نزدیکی تالش قرار گرفته است. روستای سوباتا از شمال به رودخانه لیسار، از غرب غرب به دریاچه زیبای نئور و ییلاقات اردبیل می رسد و در شرق آن جنگل های زیبای تالش قرار گرفته اند.

سفر به روستای سوباتان

سفر به روستای سوباتان

در این روستا شما می توانید گله های اسب های وحشی را ببینید که در مراتع می چرند. همچنین وجود کلبه های چوبی که از آن دودکش هایی بیرون آمده اند، چشم انداز فوق العاده ای ایجاد می کنند. این کلبه های چوبی نماد اصلی این روستای فوق العاده است. گل های شقایق دشتی زیبا ایجاد کرده اند.
مدارک زیادی وجود دارد که ثابت می کند سوباتان از گذشته هایی دور محلی برای تجمع انسان ها بوده است. گردنبندهایی از جنس طلا، نقره و مفرغ، انگشتر، ظروف سفالی و مهم تر از همه کوزه برنزی کشف شده ای که ساخت آن را به دوره هخامنشیان نسبت داده اند، قدمت بالای این منطقه از گیلان را بازگو می کنند.
در اطراف این روستا هم اثار طبیعی و تاریخی زیادی دیده می شود. در 4 کیلومتری از روستای سوباتان آبشاری به نام ورزان وجود دارد که در ارتفاع 1945 متری از سطح دریا قرار گرفته است.

 

سفر به روستای سوباتان

سفر به روستای سوباتان

پیاده روی از این روستا تا آبشار، بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است. پارک جنگلی آلچالیق از تفرجگاه های سوباتان است که طبیعت گردان زیادی را به سمت خود می کشاند. درختان وحشی گلابی، سیب، گوجه و ازگیل در این جنگل ها به وفور یافت می شود و عصر هنگام مردم محلی برای جمع آوری قارچ خوراکی به این منطقه سرازیر می شوند.
چنانچه قصد سفر به گیلان را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما از این روستای زیبا دیدن کنید.

سفر به روستای سوباتان

سفر به روستای سوباتان