احتمال وقوع تندباد در تهران

سامانه ی جدید بارشی از دیروز وارد کشور شده است و برخی از نقاط کشور را بارانی کرده است. اما بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از سازمان هواشناسی کشور، گفته می شود که احتمال وقوع تندباد در یکی دو روز آینده در تهران وجود دارد.

تندباد در تهران

تندباد در تهران

سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بروز رگبار و وزش باد شدید در تهران توصیه‌هایی را به شهروندان ارائه کرد.

پیش بینی احتمال موقوع تندباد در تهران/شهروندان از رفتن زیر درختان و حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزبهانی سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اظهار کرد: براساس پیش‌بینی هواشناسی سه روز آینده شاهد وضعیت ابری و نیمه ابری و نیز وزش باد و رگبار پراکنده باران در نقاط مختلف تهران خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بارش باران همراه با رعدوبرق و وزش شدید باد نیز طی سه روز آینده در نقاط مختلف تهران پیش‌بینی شده است گفت: با توحه به اینکه در بخش‌های جنوبی و جنوب غربی استان تهران احتمال وقوع تندباد موقتی همراه با گردوخاک وجود دارد، سازمان مدیریت بحران به شهروندان توصیه می‌کند که از روز شنبه تا صبح یکشنبه موارد ایمنی را هنگام حضور در شهر بیشتر از قبل مورد توجه قرار بدهند.

روزبهانی بیان کرد: لازم است که شهروندان از اسکان در حاشیه رودها و مسیل‌ها در نقاط مختلف استان تهران پرهیز کنند چراکه ممکن است بارش باران سبب بالا آمدن سطح آب این رودها شود.

سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: همچنین هنگام بروز تندباد لازم است که شهروندان از استقرار در کنار درختان مرتفع به ویژه درختان خشک شده و کهنسال و همچنین ایستادن در کنار ساختمان‌های ناایمن پرهیز کنند.

وی اضافه کرد: توصیه‌ها و هشدار لازم در این خصوص از سوی سازمان مدیریت بحران شهر تهران به دستگاه‌های تابعه داده شده است.