بلغارستان چه چیزهایی برای دیدن دارد؟

صرف نظر از سفرهای تجاری و پزشکی بخش اعظم سفر در عصر حاظر بیشتر برای گردشگری و سیاحت انجام می شود. از این رو کشورها هر کدام برای جذب توریست بر روی جاذبه های طبیعی و تاریخی خود تمرکز دارند.

بلغارستان کشوری است که برای سفر ایرانی ها مقصد مناسبی است در ادامه دلایلی می آوریم تا ارزش سفر به بلغارستان بررسی شود.

نگاهی به بلغارستان

مکان های تاریخی

همانطور که گفته شد مکانهای تاریخی از نظر اکثر گردشگران مورد توجه بسیارند. بلغارستان کشوری با فرهنگ و تاریخ غنی است و بناهای تاریخی با شکوهی دارد برای نمونه میتوان به این موارد اشاره کرد: صومعه ی ریلا (Rila Monastery) و بنای تئاتر رومی (Roman Theatre) در شهر پلوودیو و موزه های تاریخی شهر پروشتیتسا

سواحل بلغارستان

سواحل بلغارستان

سواحل بلغارستان

هیچ کس نمیتواند علاقه توریست ها به سواحل را تکذیب کند. همانطور که می دانید سواحل بلغارستان شهرت جهانی دارند. از جمله ی این سواحل می توان به شهر سوزوپل و دهکده ی لوزنتس اشاره کرد. ساحل وارنا یا شن های طلایی هم که نیاز به معرفی ندارد.

غذاهای بلغاری

احتمالا غذاها و نوشیدنی های بلغارستان هر کسی را شیفته خودش می کند. در این کشور انواع مختلف سوپ های بلغاری، تاراتور، سالادهای خوشمزه، گوشت های گریل شده و کباب ها، ماهی تازه در کافه و رستوران ها سرو می شود.

هفت دریاچه ی ریلا

همانطور که از نامش پیداست تعدادی از دریاچه های زیبا و بکر در کنار هم جمع شده اند تا شگفتی بیافرینند. این دریاچه ها تنها بخشی از طبیعت هزار رنگ بلغارستان هستند. بدون شک زمان سفر به این کشور محو طبیعتش خواهید شد.

طبیعت بلغارستان

طبیعت بلغارستان

کوهستان، پارک ها و طبیعت

پیاده روی، کوهنوردی، اسب سواری، قایق سواری، ماهیگیری تنها برخی از فعالیت هایی است که می توانید در طبیعت زیبای بلغارستان تجربه کنید. مناظر طبیعی این کشور خیره کننده است و لیست فعالیت های پرهیجان آن بی انتهاست.