تور گرجستان بهار ۹۷- بازدید از قلعه ی ناریکالا

تور گرجستان بهار ۹۷ به عنوان یک تور مسافرتی متفاوت در فصل بهار امسال است که به توریست های ایرانی علاقه مند به سفرهای خارجی پیشنهاد می شود.

در سفر به گرجستان در شهر تفلیس از قلعه ی باستانی ناریکالا دیدن کنید.

این قلعه به عنوان نماد تاریخی شناخته می شود. زمان ساخت قلعه ی ناریکالا به قرن چهارم میلادی بازمی گردد. و در آن زمان این قلعه برای مقاصد نظامی در محل فعلی آن در شهر تفلیس بنا گردید.

قلعه ناریکالا در تور گرجستان بهار 97

قلعه ناریکالا در تور گرجستان بهار ۹۷

ریشه ی نام قلعه ی ناریکالا

 

نام این قلعه در دو زبان فارسی و مغول به معنای قلعه و برج و بارو می باشد. در واقع دو روایت در مورد نام گذاری قلعه ی ناریکالا وجود دارد که یکی ریشه ی آن را به زبان پارسی و دیگری به زبان مغول ها نسبت می دهد. اما به هر جهت در هر دو ریشه ی نامگذاری این قلعه از معنا و مفهوم بنای قلعه گرفته شده است.

 

قلعه ناریکالا در تور گرجستان بهار 97

قلعه ناریکالا در تور گرجستان بهار ۹۷

 

گسترده شدن قلعه ی ناریکالا

 

قلعه ی ناریکالا در چند مرحله گسترده شده و بخش هایی به آن اضافه گردید. این اتفاق یک بار در فاصله ی قرن های هفتم و هشتم میلادی رخ داد و بار دیگر نیز در قرن یازدهم میلادی توسط کینگ دیوید قسمت های مختلفی به آن اضافه شد.

 

تخریب قلعه ی ناریکالا تفلیس

 

اما این قلعه ی باستانی یک بار تخریب شدیدی را نیز پشت سر گذاشته و ماجرای آن به سال ۱۸۲۷ میلادی زمانی که گرجستان زلزله ی بزرگی را پشت سر گذاشت، در برخی زوایا دچار آسیب های جدی گردید. و برای سال ها این بنا همین طور صدمه دیده باقی ماند. تا این که در سال ۱۹۹۶ مرمت قلعه ی ناریکالا آغاز شده و پس از بازسازی و تعمیرات به شکل امروزی آن درآمد.

به یاد داشته باشید زمانی که به بازدید از قلعه ی ناریکالای تفلیس می روید، حتما از باغ گیاه شناسی که در نزدیکی آن قرار دارد نیز دیدن نمایید.