برف جاده های شمالی کشور را سفید پوش کرد

از اواخر روز شنبه در هفته ی جاری، بارش برف و باران در بسیاری از نقاط کشور آغاز شد و طبق گزارش هواشناسی این بارش ها تا عصر امروز ادامه خواهد داشت.
مدیر راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت که هر چهار محور اصلی این استان شامل هراز ( آمل- تهران) ، کندوان ( چالوس – کرج ) ، سوادکوه ( قائمشهر – تهران ) و کیاسر ( ساری – سمنان) برفی است.

برف جاده های شمالی کشور را سفید پوش کرد

برف جاده های شمالی کشور را سفید پوش کرد

عباسعلی نجفی در گفت و گویی افزود : بارش در محور هراز از پلور تا گدوگ به صورت ریزش تگرگ است.
وی گفت : به دلیل بارش برف و تگرگ و لغزندگی جاده ها تردد در این محورها با کندی انجام می شود و ترافیک نیز در بعضی مقاطع سنگین و نیمه سنگین است.
مدیر راهداری مازندران از رانندگانی که قصد تردد در محورهای این خطه شمال کشور را دارند خواست تا ضمن داشتن زنجیر چرخ ، خودروهای خود را به سایر تجهیزات زمستانی نیز مجهز کنند.
وی گفت که گروههای راهداری با پاشیدن نمک و شن سرگرم پاکسازی جاده ها برای برقراری تردد هستند.
** تمامی محورهای مازندران باز است
رئیس پلیس راه مازندران نیز ترافیک در محورهای اصلی این استان را سنگین و نیمه سنگین اعلام کرد و به رانندگان توصیه کرد تا با سرعت مطمئن حرکت کنند.
سرهنگ محمدرضا قدمی گفت که با وجود بارش برف و تگرگ تمام محورهای اصلی و فرعی این استان باز است و تردد در آن جریان دارد.
کارشناس مسوول پیش بینی و پیش یابی هواشناسی مازندران نیز گفت که شدت بارش برف و باران در این استان که از ۴۸ ساعت پیش آغاز شد از عصر امروز کاسته می شود.
ابراهیم تاکامی در گفت و گویی افزود : بر اساس پیش یابی نقشه های هواشناسی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته با قطع بارندگی ، دما نیز افزایش خواهد یافت.
دمای هوا شب گذشته در بیشتر مناطق کوهستانی مازندران به زیر صفر رسید و بلده در شهرستان نور با دمای هوای حدود پنج درجه زیر صفر ، سردترین نقطه استان بود .
در حال حاضر نیز دمای هوای شهر ساری ۱۲ درجه بالای صفر است که در سردترین زمان به هفت درجه کاهش خواهد یافت .
براساس گزارش هواشناسی در نیمه نخست سال جاری میزان بارش ها در این خطه شمال کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۲۰ درصد کم شد.