نمایشگاه اکسپو 2020 در دبی

شهر دبی خوب توانسته جای پایش را در صنعت گردشگری محکم کند از این رو دست به اقدامات بزرگ با هزینه های کلان می زند. با خرید تور دبی بهار 97 شما نیز سری به این بهشت عرب ها بزنید!

یکی از نمایشگاه هایی که دبی تا کنون میلیاردها دلار صرف آن کرده نمایشگاه اکسپو است که قرار است در سال 2020 به مدت 6 ماه بر پا شود.

این نمایشگاه بعد از المپیک و جام جهانی فوتبال سومین رویداد بزرگ دنیاست که هر 5 سال یک بار در یک کشور بر پا می شود. در این رویداد تمام ملت های دنیا جهت ارائه دستاوردها و پیشرفت های خود حضور میابند و یافته هایشان را به معرض نمایش می گذارند.

نمایشگاه اکسپو 2020

نمایشگاه اکسپو 2020

همانطور که اشاره شد این نمایشگاه بین المللی در سال 2020 برپا خواهد شد. انتظار می رود روزانه 300 هزار بازدیدکننده از این نمایشگاه دیدن کنند.

گویا جذب توریست به هر وسیله ای شده هدف اماراتی هاست. از این رو تا کنون برای ساخت محل نمایشگاه اکسپو 42 میلیارد دلار هزینه شده که اجرای پروژه های حمل و نقل 17 میلیارد دلار، پروژه های مسکن 13 میلیارد دلار و پروژه های هتل ها و پارک های موضوعی 11 میلیارد دلار هزینه برده است.

همچنین برای کنترل ورودی و خروجی مسافران نیاز به توسعه فرودگاه المکتوم است که این مورد نیز هزینه ای بالغ بر 8 میلیارد دلار خواهد داشت.

فرودگاه دبی در سالی که گذشت توانست بیش از 88 میلیون مسافر را جابه جا کند و عنوان پر ترددترین فرودگاه بین المللی را از آن خود کرد. پیش بینی شده است که فرودگاه المکتوم پس از راه اندازی بتواند دوبرابر این رقم را در سال فراهم کند.

همچنین مسیر های مترو که مسافرین را به نمایشگاه میرساند نیز نیاز به توسعه دارند که بودجه ای حدود 3 میلیارد دلار صرف آن شده است. ازدیگر بخش هایی که به آنها توجه شده روستاهای جنوب دبی هستند که برای آنها 13 میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته شده است.

باید دید که در سال 2020 اماراتی ها چه نقشه هایی برای بازگشت این درآمد در نظر دارند.