این غذاهای محلی مالزی را از دست ندهید

اگرچه کشورهای جنوب شرق آسیا به واسطه غذاهای خیابانی اش شناخته شده اند اما مالزی خوراکی هایی دارد که مختص خودشان بوده و باید آنها را خورد تا معنای غذای محلی مالزی را دانست.

با تور ارزان مالزی که همسفر شدید لازم نیست در رستوران های خیلی لوکس ولخرجی کنید تا مزه غذاهای محلی مالزی را بچشید کافی است به یک رستوران محلی بروید و یکی از غذاهای زیر را سفارش دهید.

مسافران تور مالزی، این غذاهای محلی مالزی را امتحان کنید

ناسی لماک (Nasi lemak)

Nasi lemak

Nasi lemak

از هر مالایی که بپرسید چه غذایی سفارش دهم بدون شک ناسی لماک را پیشنهاد خواهد داد، این غذا را سلطان غذاهای مالایی است!
این غذا شامل برنج با چاشنی نارگیل، تخم مرغ آب پز، بادام زمینی سرخ شده، ماهی کولی و به همراه سس تندی که از میگو تهیه می شود، است. اگر برای خوردن Nasi lemak به رستوارن مجلل بروید باید قیمتی زیاد بپردازید اما همان غذا در رستوران های کنار خیابان با قیمیت بسیار پایین سرو می شود در حالیکه طعم هر دو یکی است.

ساتای (Satay)

Satay

Satay

ساتای نام غذای محلی دیگری است که از گوشت تهیه می شود. به این صورت که گوشت کبابی را در سس، لیمو، گشنیز، موسیر و ادویه جات خوابانده و سپس روی ذغال کباب می کنند. معمولا هر رستوران برای سرو این غذا از انواع سس ها استفاده می کند. می توانیید طبخ غذا را کمی سفارشی تر هم کنید.

آسام لاکسا (Assam laksa)

Assam laksa

Assam laksa

آسام لاکسا را در فیلم های آسایی احتمالا دیده اید. ترکیبی از رشته که در آب گوشت ماهی خال مخالی، آب تمبر هندی، برگ های نعنا، علف لیمو، پیاز و آناناس تهیه می شود. طعم تند غذا حتی طرفداران غذاهای شیرین را نیز به خود جذب می کند. سس شیرین میگو برای اینجور افراد مناسب است تا همراه با غذای Assam laksa میل شود.