اطلاعات اشتباهی که بیشتر مردم از جغرافیا دارند!

بخشی از اطلاعات عمومی افراد شامل اطلاعات جغرافیایی و کشورها می شود. آشنایی با کشور ها و فرهنگ های مختلف خودش زمینه ساز سفر و ماجراجویی است.
با اینکه این همه نقشه و راهنما و اطلاعات در وب وجود دارد باز هم افراد زیادی وجود دارند که در اطلاعات جغرافیایی همچنان ضعف دارند و یا در مواردی هم در اشتباهند. بعنوان مثال هنوز برای بسیاری کاملا روشن نیست که آمریکا و آفریقا قاره هستند یا کشور!

آفریقا یک کشور است یا قاره؟

احتمالا می پرسید این چه سوالی است مشخص است که آفریقا قاره است. بهتر است خودتان در بین فامیل بپرسید که آفریقا کشور است یا قاره تا نتیجه آنرا ببینید. افراد زیادی هستند که هنوز هم باور دارند آفریقا یکی کشور گرم و خشک و فقیر است. این در حالی است که این قاره تنها بیابان بزرگش خشک است و باقی قسمت ها سرسبز و جنگلی هستند و خودش شامل چندین کشور است که آفریقای جنوبی یکی از آنهاست.

کره زمین و قاره ها

کره زمین و قاره ها

تورنتو پایتخت کانادست

نام تورنتو آنقدر خوش درخشیده که بسیاری از افراد این شهر را پایتخت کانادا تصور می کنند. شاید در گزینه بعدی سراغ مونترال بروید که باید بگویم متاسفانه آنهم نیست. پایتخت کانادا شهر اوتاوا است که احتمالا نامش را کمتر یا اصلا نشنیده اید. این شهر جدیدا هم پایتخت کانادا نشده و از سال 1857 همین سمت را بر عهده دارد!

قله اورست نزدیک ترین قله به فضاست

با اینکه اورست بلندترین قله زمین از سطح دریاست اما مرتفع ترین ناحیه زمین نیست! به خاطر شکل کره زمین در ناحیه استوا، کوه چیمبورازو در اکوادر دورترین نقطه از مرکز زمین نسبت به اورست است.

جغرافیا

جغرافیا

ایسلند همیشه برفی است

احتمالا شما نیز به خاطر نامش گول خورده اید و فکر می کنید که این سرزمین همیشه پوشیده از برف و یخ است. اما واقعیت چنین نیست، این کشور کوچک بسیار هم متعتدل است و این امر را مدیون بادهای گرم اقیانوس اطلس شمالی است.

ژنو پایتخت سوییس است

کمتر کسی پیدا می شود که بداند پایتخت سوییس ژنو نیست. این شهر اگرچه به همراه زوریخ از شهر های مهم این کشور هستند اما شهر برن پایتخت سوییس است.