از هیولای زیر دریاچه وان چه می دانید؟

داستان هایی از هیولا و دیو ها در فرهنگ ها و نواحی مختلف از گذشته های دور بر سر زبان هاست اما تا کنون کسی موفق به ثبت تصویری از آنها نشده است.

یکی از این افسانه های مربوط به هیولای دریاچه وان در ترکیه است. محلی ها از گذشته های دور در مورد هیولایی مخوف سخن می گفتند که در زیر دریاچه آرمیده است.

دریاچه وان در ترکیه و نزدیک مرز ایران است. و هیولایی که در آن زندگی می کند 15 متر طول دارد!

دریاچه وان ترکیه

دریاچه وان ترکیه

آنقدر این افسانه از طرف مردم و گردشگران دهان به دهان چرخید که بلاخره گروهی از محققان تصمیم گرفتند تا دل به دریاچه وان بزنند و ماجرای هیولای دریاچه وان را موشکافی کنند. اگرچه تیم تحقیقاتی به دنبال هیولایی 15 متری میگشت اما در کمال تعجب در اعماق دریاچه قلعه ای گمشده را یافتند که این موضوع از یافتن یک غول هم برایشان با ارزش بود!

این باستان شناسانِ دریایی در اعماق بزرگ ترین دریاچه ی ترکیه، قلعه ای با تاریخی 3000 ساله کشف کردند که در گذر روزگاران بسیاری در دل دریا، سالم مانده است.

گروه تحقیقاتی که این اثر تاریخی منحصر به فرد را کشف کرد در طی این سفر، موارد دیگری نیز کشف کردند که از میان آن ها می توان به یک کشتی روسی اشاره کرد. این کشتی، در سال 1948 غرق شده است!

دریاچه وان

دریاچه وان

بنا بر گفته پژوهشگران این بنا، در عصر آهن برپا شده که سطح آب، بسیار پائین تر بود و به دلیل آب های قلیایی دریاچه ی وان، ظاهر خود را تا به امروز به خوبی حفظ کرده است که امکان تحقیقات بیشتر درمورد این قلعه و مردمی که در آن زندگی می کردند را می دهد.

در مورد هیولای خفته در این دریاچه نیز باید گفت هنوز هیچ نشانه ای کشف نشده است تا دانشمندان قانع شوند چنین هیولایی وجود دارد. اما محلی ها همچنان بر وجود هیولای 15 متری اسرار می ورزند شاید این هم ریشه در تاریخ قلعه تاریخی وان داشته باشد!