دیدنی های جزیره سیسیل ایتالیا

سفر به کشور ایتالیا می تواند در هر فصلی صورت بگیرد اما اصولا در تابستان جزایر این کشور محبوبیت دارند. جزیره سیسیل مقصد خوبی برای تور ایتالیا تعطیلات خرداد است. این جزیره جزو زیباترین های دنیاست.

هر جا که ساحلی از دریای مدیترانه باشد بدون شک زیبا و دلنشین خواهد بود و جزیره سیسیل نیز از همین جزایر مدیترانه ای است. این جزیره که بزرگترین جزیره ایتالیا است هر ساله پذیرای توریست های بسیاری می باشد که برای گذراندن اوقات فراغت دنبال مکانی زیبا و دنج هستند.

در ماه های گرم سال بیشترین تعداد گردشگر وارد این جزیره می شوند یعنی مرداد تا شهریور هر سال. دلیل آنهم این است که امکان دارد در زمستان تفریحات آلبی و خدماتی چون قواصی به دلیل سرمای هوا عرضه نشود.

اگر گذرتان به جزیره سیسیل افتاد غذاهای دریایی آنجا را فراموش نکنید. در هر زمانی که به سیسیل بروید بدون شک خوراکی های آنجا شما را حسابی غافلگیر می کنند.

اما در این جیزره به جز دریا و ساحل دیدنی های دیگرری نیز هست که درادامه چند مورد از آنها را نام خواهیم برد.

کوه اتنا

کوه اتنا

کوه اتنا

اتنا یکی از فعال ترین آتشفشان های جهان است. این کوه حدود ۳۳۰۰ متر ارتفاع دارد و در سواحل شرقی سیسیل قرار گرفته است. در طول زمستان، گردشگران به این کوه می آیند تا در دامنه ها و شیب های آن به اسکی بازی بپردازند. در ماه های گرم سال، گردشگران ماجراجو به این کوه می آیند تا به صخره نوردی و یا کوه نوردی در اتنا بپردازند.

تائورمینا

تائورمینا

تائورمینا

تائورمینا بر روی یک صخره در نزدیکی کوه اتنا و در سواحل شرقی جزیره سیسیل قرار گرفته است. تائورمینا همیشه مقصدی محبوب برای بازدید از سیسیل بوده است. از قرن نوزدهم گردشگران بازدید از این شهر را در برنامه های سفر خود می گنجاندند. سواحل نزدیک این شهر هم بسیار زیبا و لذت بخش هستند. ولی جذابیت بیشتر آن ها بدین خاطر است که فقط از طریق تراموا هوایی می توان به آن ها دسترسی داشت.

Villa Romana del Casale

Villa Romana del Casale

Villa Romana del Casale

بنای Villa Romana del Casale در حومه شهر پیاتسا آرمرینا در بخش جنوبی مرکز سیسیل قرار گرفته است و یکی از جاذبه هایی است که هنگام بازدید از سیسیل حتماً باید از آن هم بازدید کنید. این بنا متعلق به قرن چهارم است و یکی از بزرگترین و سالم ترین مجموعه های موزاییک جهان و متعلق به زمان باستان را در خود جای داده است. موزاییک های هریک از اتاق های اصلی در این بنا دارای یک تم موضوعی خاصی است.