بهار را در دره لویر فرانسه بجویید!

با فرارسیدن بهار دهکده های اروپایی که چند ماهی را میزبان برف بوده اند خودشان را برای پذیرایی از توریست ها آماده می کنند. همانطور که می دانید کشورهای اروپایی بهاری زیبا دارند. به همین دلیل تور اروپا بهار 97 بیشتر از تور های زمستانی طرفدار دارد.

یکی از مناطقی که می توان زیبایی بهار را درآنجا با شکوه تمام لمس کرد روستاهای دره لویر در فرانسه است.

روستاهای دره لویر را بهار از خواب زمستانی بیدار می کند. باغ های انگور جوانه می زنند و گل های وحشی در کنار رودخانه شروع به روییدن می کنند. اگر مشتاق سفر به فرانسه هستید، سفر بهاره به دره لویر را فراموش نکنید.

Loire Valley

Loire Valley

دره لویر (Loire Valley France) بزرگترین منطقه در فرانسه است که تاکنون در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. این منطقه که از دیدنی های فرانسه به شمار می رود، از مرزهای مهم بین شمال و جنوب فرانسه است و تنها یک مسیر کوتاه از پاریس فاصله دارد. پادشاهان، ملکه ها، سلطنت ها و نجیبان در این منطقه قلعه های فئودالی و کاخ های مجللی ساخته اند.

به همین دلیل دره لویر فرانسه صدها قلعه فرانسوی دارد با برج ها، سالن های پر زرق و برق و همچنین روستاها و تاکستان هایی که آنها را احاطه کرده اند که هزاران سال از خلاقیت های معماری، هنری و زراعتی غنی است. این دره از شهرت جهانی برخوردار است و توصیه می شود که در تور فرانسه از آن بازدید کنید.

روستا های دره لویر فرانسه

روستا های دره لویر فرانسه

دره لویر در محدوده رود لویر در مرکز فرانسه واقع شده است. با توجه به فراوانی باغ های انگور، باغ های میوه ای (مانند گیلاس) و میوه های آرتیشوک و مارچوبه که از خط ساحل رودخانه وجود دارند، این دره به عنوان مهد فرانسوی و باغ فرانسه شناخته شده است.

از شهرهای تاریخی دره لویر فرانسه می توان به نانت، تور، سومور، بلوآ، اورلئان، امبیس و آنژو اشاره کرد. همچنین قلعه امبیس، قلعه چنونسو، دوزی، ویلاندری و قلعه چمبورد از بهترین جاذبه های گردشگری دره لویر فرانسه برای بازدید گردشگران تور فرانسه محسوب می شود.