بازدید از مناطق رایگان آنتالیا

شاید فکر کنید که همه چیز در آنتالیای ترکیه پولی است و استفاده از تفریح گاه های این شهر نیازمند هزینه ای بالا است. اگرچه تور آنتالیا ترکیه از جمله تورهای لوکس است و قیمت پایینی ندارد اما دیدنی های بسیاری وجود دارد که بدون پرداخت پول می توان از آن دیدن کرد.

دریای مدیترانه در کنار کوه های پوشیده از جنگل این شهر را زیباتر از آنچه که باید باشد کرده است. درادامه چند مکان که به رایگان می توانید از آنها دیدن کنید را معرفی خواهیم کرد.

ساحل لارا

ساحل لارا

ساحل لارا
اگرچه لارا یکی از مهمترین سواحل آنتالیا است و با باشگاه های ورزشی و زمین های گلف و والیبال و امثال اینها جایی برای تفریح و سرگرمیست و استفاده از تجهیزاتش نیازمند هزینه است. اما نشستن در ساحل به همراه خانواده و شنا در آبهای گرم مدیترانه که رایگان است.

منطقه کالیچی
در امتداد آب های مدیترانه و در خنکای نسیم ساحلی آنتالیا منطقه ای به نام کالیچی قرار دارد که پر از بناهای تاریخی است. بناهایی که تنها به یک دوره اختصاص ندارند و گلچینی از دوران سلجوقیان، روم، بیزانس و تاریخ عثمانی هستند. اگر ترکیه کهن را می خواهید در دل ترکیه ی مدرن ببینید به شما پیشنهاد می کنیم در طول سفرتان در آنتالیا به کالیچی بروید.

دروازه هادریان
بازدید از دروازه ای که تاریخ ساختش بازمی گردد به ۱۳۰ سال پیش از میلاد مسیح یکی از مهمترین اتفاقات در سفر شما به آنتالیا خواهد بود. از این دروازه که از سه قوس تشکیل شده است امروزه تنها ستون ها و طاق های مرمرینش باقی مانده اند. در افسانه ها آمده است ملکه ی صبا برای بازدید از آسپندوس از زیر قوس دوم این دروازه عبور کرده است.

دروازه هادریان

دروازه هادریان

شعله های همیشه سوزان شیمرا
شعله های شیمرا یکی از عجایب این شهر هستند که هنوز راز آنها کشف نشده است. شعله هایی که از داخل سنگ ها زبانه می کشند و هیچگاه، نه در باد و نه در برف و باران خاموش نمی شوند. در گذشته از این شعله ها به عنوان علامت هایی برای مسیریابی کشتی ها استفاده می کرده اند اما امروزه این شعله ها و سنگ ها تنها به عنوان جاذبه های گردشگری مورد استفاده قرار می گیرند.