اسکان شبانه در پارک سرخه حصار ممنوع

حسن فراهانی، سرپرست پارک ملی سرخه حصار تاکید کرد: اسکان شبانه در پارک ملی سرخه حصار طی نوروز ممنوع است.

وی توضیح داد: پارک ملی سرخه حصار همجوار با پایتخت است و می تواند فرصت خوبی برای گردشگری تهرانی ها باشد.

فراهانی گفت: گردشگران توجه لازم را داشته باشند که وارد زون بندی ها نشوند تا به حیات وحش آسیبی نرسد.

ممنوعیت اسکان شبانه در سرخه حصار

ممنوعیت اسکان شبانه در سرخه حصار

سرپرست پارک ملی خجیر و سرخه حصار افزود: چنانچه گردشگران این منطقه سوالی نیز دارند، اداره پارک ملی خجیر و سرخه حصار به صورت شبانه روزی در خدمت آنان است.

وی از گردشگران درخواست کرد تا از روشن کردن آتش و آسیب زدن به پوشش منطقه جدا خودداری نمایند و ادامه داد: پایین دست منطقه پارک، شهری وجود دارد که گردشگران برای صرف غذا می‌توانند به آن مراجعه کنند؛ همچنین توصیه جدی من این است که گردشگران به هیچ‌وجه زباله در منطقه نریزند چرا که جمع کردن زباله در عرصه‌های طبیعی کار دشواری است.

وی در ادامه با بیان اینکه گردشگران از تخریب عرصه‌های طبیعی به منظور اسکان موقت خودداری کنند، تاکید کرد: اسکان شبانه در پارک ملی ممنوع است و حتی ممکن است خطراتی برای بازدیدکنندگان داشته باشد، از این رو گردشگران به هیچ عنوان در منطقه اسکان شبانه نداشته باشند.

سرپرست پارک ملی خجیر و سرخه حصار خاطر نشان ساخت: گردشگران با خودرو وارد پارک ملی خجیر و سرخه حصار نشوند چرا که حیات وحش در فصل زاد و ولد هستند و این کار می‌تواند برای آن‌ها ترس و استرس ایجاد کند.

وی به حضور محیط بانان در محوطه ی این پارک ملی تاکید کرده و بیان داشت: موزه حیات وحش و موزه تاریخ طبیعی در پارک ملی سرخه‌حصار نیز آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان است.