توصیه سازمان هواپیمایی کشور: از مراکز مجاز بلیط تهیه کنید

در آستانه ی تعطیلات نوروز مردم از طریق سایتها و دفاتر هواپیمایی مختلف نظیر سپهر 360 اقدام به خرید بلیط هواپیما می کنند که در این میان به هموطنان توصیه می شود از مراکز معتبر و دارای مجوز اقدام به خرید بلیط هواپیما کنند.

سپهر 360معاون هوانوردی و امور بين الملل سازمان هواپيمايی کشوری در گفت و گویی ضمن اعلام آمادگی مناسب فرودگاههای کشور برای میزبانی از مسافران نوروزی از مسافران خواست بليطهای هواپيما را از مراکز معتبر و دارای مجوز خريداری کنند.

به گزارش باروبندیل به نقل از خبرنگاران جوان، مرتضی دهقان به آماده سازی پروازهای نوروزی امسال اشاره کرد و گفت: در ايام نوروز امسال نيز از توان بيش از 63 فرودگاه داخلی استفاده خواهيم كرد و 16 شركت داخلی با 162 فروند هواپيمای فعال و بيش از 24 هزار صندلی خدمات ارائه خواهند داد.
به گفته ی ایشان علاوه بر شركتهای هواپيمايی داخلی، 53 شركت هواپيمايی خارجی نيز به 85 فرودگاه در خارج از كشور پرواز نوروزی برقرار خواهند كرد.

دهقان در ادامه گفت: در سال جاری با توجه به تقاضای بازار، با افزايش بيش از 10 درصدی در پروازها روبه رو خواهیم شد.

همچنین این مقام هواپیمایی کشور بر ضرورت پاسخگويی شفاف به مسافران و انتظارات شركتهای هواپيمايی تاکید کرد و گفت: دستورالعمل حقوق مسافر نيز تكليف شركتهای هواپيمايی را مشخص كرده است و با پايبندی به شرايط مندرج در دستورالعمل بسياری از شكايتها كاهش خواهد يافت.

معاون هوانوردی و امور بين الملل سازمان هواپيمايی كشوری در انتها از هموطنانی که قصد دارند نوروز امسال از طریق هوایی سفر کنند درخواست کرد به دلیل سودجویی ها در روزهای اوج سفر از طریق دفاتر خدمات مسافرت هوايی معتبر و سايتهای دارای مجوز بلیط خریداری کنند.
ایشان افزود ليست دفاتر و سايتهای دارای مجوز بر روی سايت سازمان قابل دسترس است و از مسافران خواست در صورت مشاهده ی هرگونه تخلف به سامانه ی حقوق مسافر به آدرس www.CAO.ir مراجعه و شكايت خود را ثبت کنند.

در آخر باید گفت سامانه ی اینترنتی سپهر 360 راهی مطمئن برای خرید بلیط هواپیما است. سپهر 360 تنها واسطه ای میان کاربران و دفاتر مجاز خدمات مسافرت هوایی است و کمک می کند از میان چندین خط هوایی که بلیط پروازهای خود را از طریق دفاتر مختلف عرضه می کنند بتوانید بلیط مناسب را خریداری کرده و با خیال راحت سفر کنید.