نوروز و برنامه های ویژه شهرداری تهران

برای شهروندان تهرانی که نوروز را در تهران سپری خواهند کرد، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه های سرگرم کننده ی بسیاری تدارک دیده است که می تواند ایام نوروز آنها را مفرح تر کند.

تنها زمانی که می توان هوای پاک و خیابانهای خلوت را در تهران شاهد بود، تعطیلات نوروز است. از این روی نوروز بهترین فرصت برای شهروندان تهرانی است تا از این دلپذیری هوا برای گردشگری در شهر بهره ببرند.

برای این منظور سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه های ویژه ای را تدارک دیده است که در فرهنگسراهای تهران برگزار خواهند شد.

پیشواز نوروز 97 ؛برنامه های شهرداری تهران

پیشواز نوروز 97 ؛برنامه های شهرداری تهران

به گزارش باروبندیل به نقل از خبرگزاری مهر، برنامه هایی که سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فرهنگسراهای تهران تدارک دیده است تحت عنوان “پیشواز نوروز” خانواده های تهرانی و گردشگران نوروزی تهران را گردهم خواهند آورد.

هدف از اجرای این برنامه ها ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، ترویج و پاسداشت آیینها و سنتهای پسندیده ی فرهنگی و باستانی در نوروز، ارائه ی خدمات فرهنگی هنری ورزشی برای غنی‌ سازی اوقات فراغت شهروندان و آموزش اخلاق شهروندی است که از تاریخ ۳ تا ۱۵ فروردین ماه سال 97 در مناطق ۲۲گانه ی شهر تهران اجرا می شود.

بنا به گزارشات فرهنگسراهای اصلی تهران از تاریخ ۵ الی۱۲ فروردین از ساعت ۹ تا ۱۷ به ارائه ی خدمات فرهنگی می ‌پردازند و علاقه ‌مندان می‌ توانند در این مدت به فرهنگسراهای ملل، ابن سینا، ارسباران، اشراق، فردوس، سرو، اندیشه، گلستان، رویش، عطار، رازی، عترت، امید، اخلاق، خاوران، بهمن، بهاران، خاتم، مهر، ولا، تهرانسر، تهران، رسانه، انقلاب اسلامی، قرآن و رضوان مراجعه کنند.

برای علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی نیز ۲۴ کتابخانه ی برگزیده ی سازمان فرهنگی هنری در مناطق ۲۲گانه از ۳ تا ۱۲ فروردین ماه از ساعت ۹ تا ۱۸ برای ارائه ی خدمات به علاقه مندان فعال خواهند بود. از جمله برنامه هایی که در کتابخانه‌ ها به اجرا در خواهد آمد برنامه ی “ماهی حوض قصه‌ ها” است که از ۱۰ تا ۲۸ فروردین اجرا می ‌شود. در این برنامه کودکان و نوجوانان با ارائه ی ماهی‌ های قرمز خود، کتاب داستان دریافت می ‌کنند. هدف از این برنامه حفظ محیط زیست و گسترش فرهنگ کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان است.

علاوه بر این نگارخانه ‌ها، موزه‌ ها و خانه موزه‌ های سازمان فرهنگی هنری نیز در ایام نوروز میزبان علاقه‌ مندان هستند. در این میان بازدید از برخی موزه ها نظیر موزه ی هنرهای دینی امام علی (ع)، موزه ی عکسخانه ی شهر، نگارخانه ی لاله، پردیس سینما گالری ملت و نگارخانه ی مریم به صورت رایگان است. لازم به ذکر است بازدید از باغ ‌موزه ی هنر ایرانی با ۵۰ درصد تخفیف امکان پذیر است. باغ کتاب تهران نیز هر روز به جز ۲۹ اسفند ماه و یکم فروردین ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۲ میزبان علاقه ‌مندان به کتاب خواهد بود.

از دیگر برنامه ‌های نوروزی اجرای برنامه ‌های فرهنگی هنری در ورودی و خروجی شهر تهران است که در این راستا مدیریت فرهنگی هنری منطقه ی ۹ در فرودگاه مهرآباد و مدیریت فرهنگی هنری مناطق ۱۸ و ۱۹ در عوارضی بزرگراه تهران-قم با برپایی غرفه ی “پیشواز نوروز” برنامه‌هایی خواهند داشت.

در آخر نیز باید گفت فرهنگسراهای ملل، امام (ره) و ابن سینا در بوستان قیطریه، فرهنگسراهای شفق و سرو در بوستان شفق، فرهنگسرای بهمن در محوطه ی فرهنگسرا، فرهنگسراهای رازی و اخلاق در بوستان رازی، فرهنگسرای اشراق در محوطه ی فرهنگسرا و فرهنگسراهای تهرانسر و تهران در بوستان جوانمردان با برنامه ‌های متنوع فرهنگی مانند اجرای مسابقات زنده، اجرای موسیقی، نمایشگاه کتاب، توزیع محصولات فرهنگی، ایستگاه سلامت و غیره از ساعت ۱۵ تا ۱۸ روزهای ۵ تا ۱۲ فروردین ماه میزبان گردشگران و شهروندان تهرانی خواهند بود.