پارک ملی دنالی در آلاسکا

کسانی که می خواهند مدتی را در طبیعت بکر با حیات وحش بی نظیر سپری کنند بهتر است سری به سرزمین های شمالی بزنند. آلاسکا این همساییه قطب شمال حسابی دیدن دارد سرما را بهانه نکنید چون گرمترین لباس ها را می توان دراین سرزمین تهیه کرد.

بر خلاف تصورات که از آلاسکا می رود این سرزمین اگرچه درو افتاده و سرد است اما به لطف این دور افتادگی چندان مورد دخالت انسان قرار نگرفته است و یکی از بکرترین نواحی زمین است.

در این کشور پارک های حفاظت شده متعددی وجود دارند که یکی از آنها پارک ملی دنالی است.

پارک ملی دنالی

پارک ملی دنالی

بی شک یکی از جاذبه های گردشگری آلاسکا «پارک ملی دنالی» است. در قلب ارتفاعات آلاسکا، این پارک زیبا به مساحت ۶ میلیون جریب واقع شده که دارای حیات وحشی غنی، کوهستان، یخچال، رودخانه های پرخروش و دره های آرام با مناظری چشم نواز است.

حیات وحش این ناحیه بکر و غنی است، جایی که طبیعت خوشبختانه چندان مورد قلع و قمع انسان قرار نگرفته و در مجموع از دسترس بشر دورمانده است.

این پارک بهترین مکان برای تماشای یکی از مخلوقات جالب این دنیا یعنی خرس گریزلی است که اغلب در خلال ماه های تابستان به شکار ماهی های آزاد می رود تا توشه ایام خواب زمستانی را فراهم کند.

بیش از خرس های گریزلی، مسافران ممکن است با گله های گوزن آمریکایی، گرگ، گوزن آمریکای شمالی، روباه، سنجاب های زمینی قطبی، سیاه گوش (lynx) و گرگ مواجه شوند. از سوی دیگر پارک دنالی به دلیل جمعیت پرندگان خود نیز شناخته شده است که از این جمله می توان به عقاب طلایی و دیگر پرندگان شکارچی همچون باز و شاهین های کوچک اشاره کرد. در عین حال ممکن است بازدیدکنندگان با چکاوک های قطبی، سهره و سینه سرخ های بال مومی نیز مواجه شوند.

چند نکته جالب در مورد پارک دنالی:

جاذبه طبیعی آلاسکا

جاذبه طبیعی آلاسکا

– اسم این پارک در زبان قبیله «Athabascan» به معنی بلندترین است. مردم قبیله «Athanascan» نزدیک به هزاران سال است که در این منطقه زندگی می کنند.
– پارک ملی دنالی نخستین بار در سال ۱۹۱۷ تأسیس شد و هم اکنون نزدیک به بیست هزار کیلومتر مربع وسعت دارد.
– «قله مک کینلی» (Mount McKinley) با ارتفاع بیش از ۲۰ هزار پا (۶.۱۹۰ متر) در این پارک واقع شده و عنوان بلندترین قله آمریکای شمالی را از آن خود کرده است.
– از منظر حیات وحش هر دو گونه خرس گریزلی و خرس قهوه ای به همراه گوزن آمریکای شمالی، گوزن آمریکایی و گرگ در این منطقه قابل مشاهده هستند.