میکی ماوس 18 متری در باغ گل دبی

دبی سعی دارد همه دیدنی های جهان را یکجا در خودش جمع کند. چندی پیش خبر ساخت ماکتی از طاق بستان کرمانشاه در دبی را شنیدیم حالا مجسمه غول پیکر میکی ماوس سوژه خبری شده است.

این روها اگر به دنبال تور ارزان دبی هستید تا از نزدیک جدیدترین جاذبه های دبی را ببینید باید گفت چندان موفق نخواهید بود در این زمان که روز به روز به نوروز نزدیک می شویم خبری از ارزانی نخواهد بود.

دبی تنها در زمینه جذب توریست به هر شکلی کار نمی کند بلکه به محیط زیست هم اهمیت فراوان می دهد. دبی در این زمینه اقدام به ساخت بزرگترین باغ گل دنیا به نام باغ میراکل کرده است؛ اما خبری که این روزها از این باغ به گوش می رسد ساخت محبوب ترین کاراکتر کارتونی یعنی میکی ماوس در مجموعه میراکل می باشد.

میکی ماوس

میکی ماوس

باغ میراکل دبی بزرگترین باغ گل در دنیا است و حالا میکی ماوس 18 متری بهانه ای دیگر شده تا توریست ها از بزرگترین باغ گل دنیا دیدن کنند.

این مجسمه با همکاری بین باغ میراکل و شرکت فیلمسازی والت دیزنی ساخته شده این تندیس کارتونی از گل و گیاه ساخته شده و همین موضوع باعث حیرت بازدید کنندگان شده است.

علاوه بر این موارد مجسمه میکی ماوس به عنوان سومین تندیس گیاهی مرتفع جهان در گینس به ثبت رسیده است. وزن این مجسمه به 35 تن می رسد که البته 7 تن سازه استیل هم در بنای آن و 50 تن بتن آرمه هم برای پی ریزی و استحکام آن استفاده شده است.

گل هایی که برای تزئین این مجسمه 18 متری استفاده از مجموعه اطلسی های قرمز و سفید، شعمدانی های سفید و بنفشه های زرد هستند؛ که توانسته اند در کنار هم جلوه ای ویژه و دیدنی ایجاد نمایند.

میکی ماوس دبی

میکی ماوس دبی

بنیان گذار باغ گل میراکل دبی، مهندس عبدالناصر رحال در گفتگویی گفته است:

از همکاری با شرکت والت دیزنی بسیار خرسندیم چرا که توانستیم میکی ماوس محبوب و دوست داشتنی را با استفاده از گلهای زیبا بار دیگر احیا کنیم. خیال پردازی و زیبایی به کار رفته در باغ میراکل که با استفاده از گلهای رنگارنگ ایجاد می شود، در ترکیب با شخصیت های ماندگار دیزنی به اوج خود رسیده است که همین امر نویدبخش خلق مجسمه های (گلگون) بیشتری (از شخصیت های محبوب دیزنی لند) درآینده است.