عجیب ترین نقاط جهان که از دیدن آن ها حیرت خواهید کرد

زمین وسعتی پهناور است و بنابر این جای تعجب نیست که گاهی اوقات به برخی از مکان های عجیب و غریب برسیم که به نظر می رسد توسط بیگانگان تشکیل شده باشند.

صخره ی سیب نصف شده در نیوزلند

این صخره ی نصف شده ی عجیب در ساحل شمالی جزیره ی جنوبی نیوزلند در خلیج تاسمان واقع شده است. این صخره از گرانیت بوده و نصف شدن آن مانند سیبی که با چاقو به دو نیم تقسیم شده باشد، بسیار عجیب به نظر می رسد.
این صخره ی نیمه شده به دلیلی شکل عجیبی که دارد، به یک شانس توریستی بزرگ برای خلیج تاسمان تبدیل گشته است. اگر با قایقی به نزدیکی صخره بروید، شگفتی های بیشتری از دقتی که در دو نیم شدن آن وجود دارد را از فاصله ی کمتری خواهید دید.
افسانه های زیادی در خصوص دو نیم شدن این صخره وجود دارد که از محلی های منطقه می توان شنید.

عجایب کره ی زمین

عجایب کره ی زمین

آبشار آنجل در ونزوئلا

آبشار آنجل در ونزوئلا آبشاری شگفت انگیز است که از ارتفاع 3.212 فوت به پایین می ریزد.
آبشار آنجل در پارک ملی کانایا که یک سایت میراث جهانی یونسکو است واقع شده و علت نامگذاری آن به دلیل سقوط یک هواپیماست که خلبان آن جیمی آنجل بوده و نخستین هواپیمایی که در محدوده ی آبشار آنجل سقوط کرد، شناخته می شود.
گفته می شود خاکستر این خلبان نیز در سایت کانایا پراکنده شده است.

آبشار آنجل

آبشار آنجل

بنای یادبود Buzludzha در بلغارستان

این بنای یادبود در کوه های مرکزی بالکان در ارتفاع 4.728 فوت ارتفاع واقع شده است. این جا درست همان جایی ست که آخرین جنگ میان امپراطوری عثمانی و شورشیان بلغاری در سال 1868 اتفاق افتاد.
این بنای یادبود در سال 1891 میلادی ساخته شد تا آن نبرد را یادآوری کند. متاسفانه اکنون این بنای تاریخی تخریب های متعددی را در قسمت های مختلف متحمل شده است.

عجایب جهان

عجایب جهان

هفت غول سیبری در روسیه

هفت غول سیبری که در واقع هفت ستون سنگی بزرگ در غرب رشته کوه های اورال هستند، طی سال ها توسط برف و یخ ایجاد شده و اکنون به مانند سنگ سفت و زوال ناپذیر به نظر می رسند.
افسانه ای که در خصوص این هفت غول گفته می شود، این است که یک انسان غول پیکر به نام Samoyed برای نابودی مردم مانسی به این منطقه آمده بود. وی هفت دلاور از مانسی ها را به این ستون های یخی و سنگی تبدیل کرده و به این شکل از مردم مانسی انتقام گرفت.

هفت غول سیبری روسیه

هفت غول سیبری روسیه

حفره ی آبی عظیم در بلیز

این سوراخ عظیم در نزدیکی ساحل بلیز، به عمق 407 فوت و قطر 984 فوت واقع شده است.
ژاک کوستو نخستین کسی بود که این حفره را کشف کرده و تحقیقات بعدها نشان داد که حفره ی آبی در آخرین دوره ی یخبندان زمین به وجود آمده است.

حفره ی آبی بلیز

حفره ی آبی بلیز

استخر شامپاین، وایوتاپو، نیوزلند

این چشمه ی آب گرم در نیوزلند واقع شده و 900 سال پیش به وسیله ی یک فوران هیدروترمال شکل گرفته است. در آب این چشمه مقادیر بالایی از دی اکسید کربن وجود دارد.
اگر فرصتی پیش آمده و از این چشمه ی آب گرم دیدن کردید، هرگز فکر شنا کردن در آن را به سرتان راه ندهید. زیرا دمای این آب چیزی نزدیک به 163 درجه ی فارنهایت است.

عجایب جهان | استخر شامپاین نیوزلند

عجایب جهان | استخر شامپاین نیوزلند

دروازه ی جهنم در ترکمنستان

دروازه ی جهنم یک میدان طبیعی گاز در Derweze ترکمنستان است. آتش سوزی که بیش از چهل سال ادامه پیدا کرده و گویا خاتمه ای برای آن وجود ندارد.
برای نخستین باری که آتش سوزی در این نقطه شروع شد، زمانی بود که مهندسانی از روسیه برای استخراج گاز در این منطقه کار می کردند. اما بخشی از دیوارهای زیرزمینی فروریخته و گویی حفره ای برای خروج گازهای سمی اشتعال پذیر به وجود آمد.

دروازه ی جهنم ترکمنستان

دروازه ی جهنم ترکمنستان