ترکیه؛هندی ها عروسی می گیرند و سوئدی ها در سواحل استراحت می کنند!

کشور ترکیه با تنوع بی نظیر جاذبه های گردشگری ای که دارد در میان گردشگران خارجی بسیار طرفدار دارد. این محبوبیت تا حدی است که با وجود قیمت بالای تورهای ترکیه در ایام نوروز ایرانیان بسیاری قصد خرید تور آنتالیا نوروز 97 را دارند.

باید گفت استان آنتالیا با وجود هتلهای مجلل یو آل و تفرجگاههای مجهز به یکی از کامل ترین مراکز توریستی ترکیه و حتی دنیا بدل شده است. این موضوع سبب شده طبق سنت هر سال این روزها هموطنان بسیاری برای خرید تور آنتالیا نوروز 97 راهی آژانسهای مسافرتی شوند.

این جذابیتها مردم دیگر کشورها نظیر سوئد و هندوستان را هم حسابی نمک گیر کرده است؛ هندی ها برای برگزاری عروسیهای مجلل راهی آنتالیا می شوند و سوئدی ها برای استراحت در سواحل مدیترانه!

جشن 15 میلیون دلاری هندی در آنتالیا

آنتالیا به دارا بودن مجلل ترین هتلهای ساحلی در دنیا معروف است و این موضوع بسیار مورد توجه ثروتمندان هندی قرار گرفته است. اما آنها برای استراحت در سواحل مدیترانه به آنتالیا سفر نمی کنند بلکه آنها در آنتالیا عروسیهای مجلل از نوع هندی برگزار می کنند.

برگزاری عروسیهای مجلل هندی در آنتالیا

برگزاری عروسیهای مجلل هندی در آنتالیا

ماه آوریل که از اواسط فروردین آغاز می شود، فصل جشنهای عروسی هندی در آنتالیا است. از همین حالا هندیهای ثروتمند در حال برنامه ریزی برای برگزاری جشن عروسیهای خود در هتلهای آنتالیا هستند، عروسیهایی که از رنگ و لعاب و تجمل بسیاری برخوردار است.

طبق اخبار منتشر شده قرار است یک عروسی 15 میلیون دلاری در ماه اوریل در این شهر توریستی برگزار شود که یکی از مجلل ترین عروسیهای تاریخ برگزاری عروسی هندی در آنتالیا خواهد بود. اگر قصد خرید تور آنتالیا نوروز 97 را دارید فعلا دست نگهدارید و در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت این تور را خریداری کنید تا شاید شما هم بتوانید آثار این عروسی مجلل هندی را در آنتالیا مشاهده کنید.

افزایش شمار توریستهای سوئدی در آنتالیا

قطعا آب و هوای ترکیه و سواحل مجهز آن برای مردم سوئد بسیار ناب و دست نیافتنی است. از این روی طبق آمار گردشگری ترکیه، شمار توریستهای سوئدی در ترکیه روبه افزایش است.

گفته می شود ترکیه در سال جاری میلادی در بین کشورهایی جای خواهد گرفت که بیشترین توریست سوئدی را بخود جذب می کند.

به گزارش روزنامه ی پر تیراژ سوئدی ” Expressen ” با استناد به ارقام ” تیکت ” مهمترین شرکت توریستی اسکاندیناوی، در ماه ژانویه امسال در مقایسه با دوره ی مشابه سال گذشته در تعداد رزرو جا در هتلها و مراکز توریستی ترکیه افزایشی به میزان 83 درصدی ذکر شده است.

بر این اساس توریستهای سوئدی بیشتر شهرها و دهکده های ساحلی معروف ترکیه را برای گذراندن تعطیلات خود ترجیح می دهند. در این میان میزان رزرو جا از سوی توریستهای سوئدی در شهرهای ساحلی آلانیا و شهرهای توریستی استان آنتالیا نظیر سیده و بلک سه برابر افزایش داشته است.