پنانگ پایتخت غذاهای خیابانی در مالزی

یکی از صحنه هایی که در فیلم های آسیای شرقی بسیار به چشم می خورد به تصویر کشیدن غذا های خیابانی است. معمولا هنر پیشه ها چنان با لذت غذاهای خیابانی را می خورند که دهان هر بیننده ای را آب می اندازند.

این یک حقه در فیلم نیست و به راستی غذاهای خیابانی لذت بسیاری دارند. پایتخت غذاهای خیابانی در آسیا شهر پِنانگ مالزی است. تجربه گردن غذاهای خیابانی پنانگ دلیل خوبی برای خرید تور ارزان مالزی نوروز 97 است. شاید با این تجربه مقصد دائمی سفرتان مالزی باشد!

پِنانگ

پِنانگ

ایالت پنانگ و مرکز آن شهر جورج تاون، یکی از بهترین مکان های آسیا برای تجربه غذای خیابانی به شمار می رود. شما می توانید با قدم زدن در خیابان ها غرفه هایی را مشاهده کنید که انواع و اقسام خوراکی ها مانند نودل های تند، سمبوسه و کِندُل (دسری که از عصاره نارگیل و ژله درست می شود) را به فروش می رسانند.

گردشگری غذای پنانگ تا حد زیادی تحت تاثیر «Baba-Nyonya» قرار دارد.؛ گروه مهاجری که غذاهای چینی، تایلندی و دیگر کشورهای آسیایی را با یکدیگر ترکیب کرده اند. «asam laksa» نام غذای مشهور آن هاست که از ترکیب برنج، سوپ ماهی و تمبر هندی تهیه گشته و همراه با پیاز، آناناس، نعناع، زنجبیل و رب میگو سرو می گردد.

خوراکی و غذاهای مالزیایی ترکیبی از روش های سنتی و مدرن است و آداب بسیار متنوعی هم در شیوه ی خوردن غذاها رعایت می شود که همه ریشه در چند ملیتی بودن مردمان این سرزمین دارد.

در مالزی شاهد فرهنگ غذایی چینی، هندی، تایلندی، هلندی، مالایی و … در کنار هم هستیم. اما با این حال برخی از مواد غذایی را بیشتر در میان غذاهای مالزیایی می بینیم، که به صورت کوتاه به آن ها می پردازیم.

فلفل تند: انواع و اقسام فلفل تند به وفور در غذاها استفاده می شود، به صورت کلی ادویجاتی که طعم تندی دارند مانند سیر، زنجبیل، پیاز خشک و… زیاد به کار می رود.

پایتخت غذای خیابانی

پایتخت غذای خیابانی

نارگیل: شاید برای ایرانی ها جالب باشد که بدانند از تمام قسمت های نارگیل در پخت غذا در مالزی استفاده می شود. بخصوص از آب آن در اغلب سوپ ها و طبخ برنج بهره می برند.

سس سویا: در غذاهای مالزیایی سس سویا نقش پررنگی دارد، ماده ای پر خاصیت و خوش طعم.

گیاهانی که بیشتر استفاده می شوند: میان میلیون ها گونه ی گیاهان خوراکی برخی از آن ها محبوب تر هستند مثل سنبل هندی، انواع ساقه ها، برگ درختان گوناگون و…

برنج: در مالزی هم مانند بسیاری از کشورهای آسیایی دیگر برنج زیاد مصرف می شود و در کنار اغلب غذاها مقداری قرار می دهند، شما برنج را انواع روش های پخت می توانید در این سرزمین بیابید. اما محبوب ترین نوع آن برنج پخته شده با آب نارگیل است که پیشنهاد می کنیم آن را امتحان کنید. غذاهای برنجی شاخص این سرزمین ناسی لماک و کایو نام دارند.