تور آلمان نوروز 97 و بازدید از قلعه های تاریخی

کشور آلمان در بخش مرکزی قاره ی اروپا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی محسوب می شود که در طول سال میزبان توریستهای بیشماری از سراسر دنیا است. شما هم با تور آلمان نوروز 97 به این کشور سفر کرده و فرصت بازدید از بخشی از جذابیتهای آلمان را نصیب خود کنید.

آلمان از تاریخی بسیار غنی برخوردار بوده و نشانه هایی از این تاریخ را می توان در آثار باستانی بر جای مانده از دوران مختلف جستجو کرد. در این میان آلمان با داشتن بیش از 25هزار قلعه ی تاریخی که در طول تاریخ در اقصی نقاط این کشور افسانه ای ساخته شده اند، به کشور قلعه ها شهرت یافته است.

قلعه های آلمان اغلب بر روی تپه های پوشیده از گیاهان سبز ایجاد شده اند تا ساکنین آن از دست دشمنان در امان باشند. همین ترکیب قلعه با طبیعت سبز جذاب ترین جلوه های بصری را ایجاد کرده است که بسیاری را برای تماشا راهی سرزمین ژرمنها می کند.

در سفر با تور آلمان نوروز 97 باید از این قلعه های اسرارامیز دیدن کنید و ما هم پیش از این سفر هیجان انگیز دو قلعه ی معروف را به شما معرفی می کنیم:

قلعه ی وارتبورگ

یکی از معروف ترین قلعه های تاریخی آلمان “قلعه ی وارتبورگ” در شهر آیزناخ ایالت تورینگن در بخش مرکزی آلمان است که قدمت و معماری باشکوهش هر ساله گردشگران بسیاری را راهی منطقه می کند.

این قلعه عمده ی شهرتش را از مارتین لوتر کینگ رهبر مذهب پروتستان گرفته است که در اوایل قرن 16 برای در امان ماندن از دست مخالفانش به این قلعه پناه آورده بود. یکی از دیدنیهای قلعه اتاقی است که این شخصیت تاریخی در آن به کار مشغول بود و می توانید رد جوهر قلمش که بر روی میزش به جای مانده را از نزدیک تماشا کنید.

جدای آن باید گفت وارتبورگ یکی از قدیمی ترین قلعه های بر جای مانده از قرون وسطی در آلمان است که در سال 1067 توسط لودویگ اسپرینگر برای حفظ مرزهای شهر فریبورگ بنا شده است. این بنا سالها ساختار و معماری اولیه ی خود را حفظ کرده بود تا اینکه در قرن نوزدهم مورد بازسازی واقع شد و تحت تاثیر سبک رمانتیسم قرار گرفت. ارزش فرهنگی و تاریخی این بنا تا جایی بوده که در سال ۱۹۹۹ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

قلعه وارتبورگ آلمان

قلعه وارتبورگ آلمان

قلعه وارتبورگ آلمان

قلعه وارتبورگ آلمان

قلعه نوی شوان شتاین

بدون شک یکی از رویایی ترین قلعه های برجای مانده در آلمان، قلعه ی نوی شوان شتاین در نزدیکی شهر فسن است. قدمت این قلعه به اوایل قرن 19 ام بازمی گردد و هدف از ساخت آن خلوتگاهی برای لودویگ دوم پادشاه بایرن بوده است.

این قلعه به جرات زیباترین قلعه در آلمان است که مسافران تور آلمان نوروز 97 باید از آن حتما بازدید کنند. بیش از شکوه بنا که بر روی تپه ای خود نمایی می کند، طراحی داخلی هنرمندانه ی قلعه است که دل را می برد.

تور آلمان نوروز 97, قلعه نوی شوان شتاین

قدم که در قلعه بگذارید تزئینات داخلی آن که به شکل فانتزی صورت گرفته شما را جادو می کند. لوسترهای خیره کننده و نقاشیهای زیبا، بخشهای مختلف قلعه را آراسته اند تا شما جادوی طراحی قرون وسطایی آن شوید.
اما جذاب ترین بخش قلعه در طبقه ی سوم واقع شده است که آن هم نقاشی هنرمندانه از قوهای زیبا است که هر بیننده ای را حیت زده می کند. این طبقه برای قدردانی از آهنگساز مشهور آلمانی ریچارد واگنر طراحی شده است.

یکی دیگر از جذابیتهای قلعه بهره بردن از فناوری در طراحی آن است که نمونه اش سرویسهای بهداشتی و سامانه ی گرمایشی قصر است که بسیار شگفت انگیز هستند.

لازم به ذکر است قلعه ی تاریخی نوی شوان شتاین سالانه بیش از 1.4 میلیون نفر بازدید کننده دارد که نشان دهنده ی جذابیت فوق العاده ی این مکان اسرارامیز است.

قلعه نوی شوان شتاین آلمان

قلعه نوی شوان شتاین آلمان

قلعه نوی شوان شتاین آلمان

قلعه نوی شوان شتاین آلمان

قلعه نوی شوان شتاین آلمان

قلعه نوی شوان شتاین آلمان