دلایل خوبی برای سفر به مالزی

دلیایل زیادی برای خرید تور ارزان مالزی نوروز 97 وجود دارد. نخست آنکه ارزان بودن این تور می تواند دلیل خوبی برای سفر به مالزی باشد. اما مهمترین دلیل چیزی جز جاذبه های گردشگری مالزی نیست!

فرهنگ غنی مالزی
یکی دیگر از جنبه هایی که سفر به مالزی را بسیار دوست داشتنی می کند این است که در هنگام سفر می بینید که چندین فرهنگ مختلف با عقاید مختلف در کنار هم در آرامش زندگی می کنند، همه به هم احترام می گذارند. در گوشه ای مردم کریسمس را جشن می گیرند در حالی که در گوشه ی دیگر ممکن است بعضی ها در حال آماده کردن خود برای سال نوی چینی باشند. دیدن این همه تنوع فرهنگی در کنار هم آن هم بدون داشتن هیچ مشکلی واقعا چیزی است که در کمتر جایی از جهان می توان دید.

سواحل رویایی
اگر چه ممکن است که مالزی به واسطه ی ساحلش شناخته شده نباشد اما واقعیت این است که در این کشور چند تا از حیرت آورترین سواحل دنیا وجود دارد. آب های کریستالی شفاف در کنار سواحل بسیار تمیز و وسیع …

دشت های مالزی

دشت های مالزی

ارتفاعات کامرون در مالزی
مالزی یکی از دیدنی ترین چشم اندازهای دنیا یعنی ارتفاعات کامرون را دارد. البته منظور ما کشور کامرون نیست! کمرون هایلند (Cameron Highland) یا همان ارتفاعات کامرون یکی از دیدنی ترین مناطق کشور مالزی است که هیچ گردشگری نباید در سفر به مالزی نادیده بگیرد. این منطقه به خاطر مزرعه های چایی و حیات وحش بی نظیری که دارد شناخته شده است و یکی از معدود جاهایی در مالزی است که در آن رنج بسیار وسیعی از گیاهان محلی وجود دارد.

بزرگ ترین غار تالاری جهان
پارک ملی گونونگ مولو در ساراواک قرار دارد این مکان هم جزیی از میراث های جهانی یونسکو است. جالب است بدانید که غار تالار ساراواک، بزرگ ترین غار تالاری شناخته شده در جهان است! این غار ۷۰۰ متر طول، ۴۰۰ متر عرض و ۷۰ متر ارتفاع دارد! با این اندازه ی غول آسا، احتمالا تعجب می کنید اگر بدانید که تا سال ۱۹۸۱ کشف نشده بوده است!

کوهستان مالزی

کوهستان مالزی

قدیمی ترین جنگل های بارانی جهان
بهتر است بدانید که مالزی قدیمی ترین جنگل های بارانی استوایی جهان را دارد که گفته می شود قدمت آن به ۱۳۰ میلیون سال پیش می رسد و در این جنگل هم حیوانات بسیار کمیابی زندگی می کنند. این جنگل ها همچنین میزبان ببر مالایی مشهور و گونه های زیادی از میمون ها، فیل ها و همچنین نوع بسیار خاصی از کرگدن ها به نام کرگدن سوماترایی است.

جدای از همه ی این ها، مالزی یکی از معدود کشورهایی در دنیاست که می توانید در آن کرگدن ببینید، همانطور که می دانید نسل این حیوانات دوست داشتنی به شدت در خطر انقراض است. به طوری که کلا ۲۰۰ عدد از این حیوان ها در دنیا باقی مانده است.