موزه لوور پاریس در راه تهران

بدون شک معروف ترین موزه در دنیا، موزه ی لوور پاریس است که دلیل آن هم کاملا مشخص است. موزه ی لوور پاریس یکی از قدیمی ترین و در عین حال پر بازدید ترین موزه های دنیا است که بیش از 35 اثر تاریخی و هنری از کشورهای مختلف در آن نگهداری می شود.

آنقدر آثار موجود در موزه ی لوور ناب و ارزشمند هستند که آرزوی هر شخصی بازدید از آن است. شاید برای ما در ایران سفر به فرانسه کمی دور از دسترس باشد و بازدید از موزه ی لوور هم به دنبال آن محال به نظر برسد. اما خبر خوشحال کننده اینکه موزه ی لوور به تهران می آید!

موزه لوور پاریس در راه تهران

موزه لوور پاریس در راه تهران

در اخبار میراث فرهنگی خبری مسرت بخش برای علاقه مندان تاریخ و فرهنگ منتشر شده است و آن هم آوردن برخی آثار ارزشمند نگهداری شده در موزه ی لوور به موزه ی ملی ایران است.

بنا به گزارشات از تاریخ 14 ام اسفند به مدت سه ماه 50 اثر تاریخی و هنری از موزه ی لوور به ایران آورده شده و در موزه ی ملی ایران در معرض نمایش قرار خواهند گرفت.

در نمایشگاه مذکور با عنوان “شکوه تمدنهای جهان” آثاری متعلق به تمدنهای باستان در غرب آسیا، اروپا و شمال افریقا از جمله تمدنهای سومر، آشور، هیتی، مصر باستان، یونان و روم باستان به چشم می خورند. یکی از معروف ترین اثار که به موزه ی ملی ایران می آید، پیکره ی ابوالهول از سنگ بازالت مربوط به دوره ی فرعون‌ هاکور است که از بخش عتیقات مصر باستان در سالن “سولی لوور” انتخاب شده است.

همچنین در این نمایشگاه مجموعه‌ ای از نقاشی، طراحی و لیتوگرافی از آثار هنرمندان بزرگ اروپا مانند “اوژن دلاکروا” و “کامیل کورو” به نمایش گذاشته خواهند شد.

پیش تر هم موزه ی ملی ایران میزبان دو مجموعه ی تاریخی از کشورهای کره ی جنوبی و ارمنستان بوده است. سالها قبل نیز نمایش منشور کورش کبیر در این موزه مورد استقبال ایرانیان وطن دوست واقع شد و بسیاری را برای بازدید از این اثر ارزشمند به موزه ی ملی ایران کشاند. حال نمایش آثار ناب موزه ی لوور می تواند بسیار ارزشمند باشد.

لازم به ذکر است نمایشگاه “شکوه تمدنهای جهان” از تاریخ 14 ام اسفند سال جاری الی 18 خرداد سال 97 در محل موزه ی ملی ایران واقع در میدان امام خمینی، خیابان امام خمینی، ابتدای خیابان سی تیر دایر است. در ایام نوروز بازدید از این نمایشگاه برای شهروندان و گردشگران تهران می تواند یک تجربه ی وصف ناپذیر از موزه ی معروف لوور در تهران باشد.