در بانکوک تایلند از خیر چه خوراکی هایی نباید گذشت؟

وقتی با خرید تور نوروزی تایلند به این کشور زیبا و دیدنی سفر می کنید، بخش خوراکی های گردشگری تان حتما یکی از قسمت های هیجان انگیز و جذاب سفر نوروزی خواهد بود.

اگر قرار باشد از خیر خوراکی های خوشمزه ای که در روزهای سال نو روی میزهای چوبی که در خانه ی دوست و آشنا انتظارتان را می کشد، گذشته و در کشوری دیگر به گشت و گذار بپردازید، جای خالی خوراکی های خوشمزه ی شب عید را شکم گردی کشوری که به آن سفر کرده اید، پر می کند.

در شهر بانکوک تایلند توصیه می کنیم که حتما به محله ی چینی ها سر زده و از خوراکی های جذابی که همیشه توریست ها را به وسوسه می اندازد، امتحان نمایید.

 

نان تست محله ی چینی ها

اولین چیزی که در محله ی چینی ها شهر بانکوک به سراغش می رویم، نان تست است. این نان به وسیله ی دست فروش ها در محله ی چینی ها عرضه شده و همیشه عده ای را برای خرید آن منتظر می بینید.

این نان که یک تست شکم پر است، با محتویات داخل مختلفی به فروش رسیده و در دکه های غذافروشی متفاوت با طعم های گوناگونی عرضه می شود.

نان تست تایلندی

نان تست تایلندی

غذاهای دریایی

اگر به غذاهای دریایی علاقه مند باشید، توصیه می کنیم که در محله ی چینی ها به سراغ رستوران T&K رفته و با منوی دریایی ویژه ی این رستوران دلی از عزا در بیاورید.

غذاهای دریایی رستوران T&K به حدی عالی و پرطرفدار بوده که همیشه صف انتظار این رستوران محله ی چینی ها را پر از مشتریانی می یابید که منتظر خالی شدن میز هستند.

اگر چه برای غذا خوردن در این رستوران دریایی ممکن است مجبور شوید کمی در صف بمانید، اما باور داشته باشید که طعم عالی غذاهای دریایی رستوران T&K ارزش این انتظار را خواهد داشت.

رستوران T&K در محله ی چینی های شهر بانکوک تایلند

رستوران T&K در محله ی چینی های شهر بانکوک تایلند

پاتونگو

پاتونگو یا همان خمیر سرخ شده، غذای خیابانی محبوب تایلندی هاست که در محله ی چینی ها به وفور یافت می شود. این غذای خیابانی را اگر چه ارزش غذایی چندانی ندارد، اما حتما به همراه سس مخصوص آن امتحان کنید.

کباب ماهی مرکب

باز از گروه غذاهای دریایی به کباب ماهی مرکب می رسیم. این غذای تایلندی طعم نسبتا تندی داشته و اگر با سس مخصوص کباب ماهی سرو شود، باز طعم تیزتری که البته فوق العاده خوشایند است را به خود می گیرد.

صدف پاجین

صدف پاجین غذای خوشمزه ی دیگری ست که اگر مطابق طبع شما بیفتد باز برای خرید آن می باید در صف های نسبتا طویلی بایستید. این صدف های سرخ شده را که به همراه سس ویژه ای ارائه می شود بیشتر از همه در خیابان Phadung Dao خواهید یافت.

صدف پاجین از غذاهای خیابانی محله ی چینی ها در بانکوک

صدف پاجین از غذاهای خیابانی محله ی چینی ها در بانکوک

آب انار

در جای جای محله ی چینی ها دکه های فروش آب انار نیز به چشم می خورد، که به ویژه پس از خوردن یک غذای چرب و سنگین امتحان کردن آن خیلی می چسبد.

غذاهای خیابانی تایلندی در محله ی چینی های بانکوک | آب انار

غذاهای خیابانی تایلندی در محله ی چینی های بانکوک | آب انار

خارگیل

در محله ی چینی ها حتما از میوه های خاص این محله به ویژه میوه ی خارگیل که توسط دوره گردها با چرخ دستی هایشان به فروش می رسد، امتحان نمایید.

میوه ی خارگیل از گونه ی تیره پنیرکیان بوده و ظاهری گرد و کشیده دارد. این میوه به رنگ های سبز، قهوه ای و کمی زرد دیده می شود و طعم جالب و جدیدی دارد.

حتما به خاطر داشته باشید که در سفر به تایلند و شهر بانکوک از میوه ی خارگیل یا دوریان خریده و طعم آن را تست کنید.