تور فرانسه نوروز 97 و گردشگری روستایی

سلیقه ی افراد در سفر کردن با یکدیگر کاملا متفاوت است؛ برخی هتلهای لوکس و بودن در قلب شهر را می پسندند و برخی زندگی ساده ی روستایی. حال اگر با تور فرانسه نوروز 97 قصد دارید عازم سومین مقصد گردشگری جهان شوید، بدون شک روستاها و دهکده های فرانسوی بیش از زندگی شهری نظر شما را جلب خواهند کرد!

تور فرانسه نوروز 97,گردشگری روستایی

تور فرانسه نوروز 97,گردشگری روستایی

فرانسه کشوری زیبا در قاره ی سبز است که در طول سال گردشگران بسیاری برای تماشای شهرها و روستاهای آن به این کشور سفر می کنند. جذابیت فرانسه هر سلیقه ای را می تواند راضی کند، حتی گردشگرانی که عاشق گردشگری روستایی هستند.

شاید این طور به نظر برسد که گردشگران فرانسه بیشتر برای تماشای موزه ی لوور، کاخ ورسای و برج ایفل و بازدید از گالریهای هنری و قدم زدن در کرانه های رود سن راهی این سرزمین می شوند. اما فرای اینها، روستاهای فرانسه یکی از اصلی ترین قطبهای گردشگری این کشور محسوب می شوند؛ در سفر با تور فرانسه نوروز 97 بازدید از دهکده های فرانسوی را فراموش نکنید.

گردشگری روستایی در فرانسه

گردشگری روستایی در فرانسه با وجود روستاهای حاصلخیز و خوش منظره ای که در این کشور وجود دارند بسیار رونق یافته است. در طول سال توریستهای داخلی و خارجی بسیاری برای تماشای مناظر خیره کننده ی روستاهای فرانسوی با سبک معماری خاص و لمس زندگی ساده ی روستایی به این مناطق سفر کرده و در هتلهای بومی اقامت می کنند.

به دلیل اهمیت گردشگری روستایی در فرانسه، دکتر کاترین داشپر، استاد دانشگاه لیدز بکت، کتاب جدیدی در عرصه ی گردشگری روستایی در سال ۲۰۱۵ میلادی توسط نشریه ی کمبریج منتشر کرده است. این کتاب با نام “گردشگری روستایی: چشم اندازهای بین المللی”، در صفحه شصت و شش خود، صنعت گردشگری فرانسه را در سالهای اخیر رو به رو شد معرفی می کند.

به اعتقاد او شمار زیادی از فرانسویها، گشت و گذار در داخل کشورشان را به مسافرتهای خارج از کشور ترجیح می دهند و این مساله، توسعه ی گردشگری روستایی را سبب شده است.
ایشان می گوید فرانسه از پتانسیلهای فوق العاده ای برای گردشگری روستایی برخوردار بوده که دولت را به توسعه ی گردشگری روستایی در صنعت پر درآمد گردشگری فرانسه وا داشته است. به گفته ی ایشان گشت و گذار در دهکده های فرانسه، فقط از طریق تبلیغات اینترنتی نیست.

از طرف دیگر رمانهای فرانسوی که لوکیشن برخی از آنها در مکانهایی بیرون از شهرهای رمانتیک فرانسه اتفاق می افتد، در جذب خوانندگان برای سفر به این مراکز روستایی و دهکده ها بی تاثیر نبوده است. هم چنین، به تصویر کشیدن چشم اندازهای جذاب از مناطق روستایی در محصولات هنری مانند نقاشی و تابلو و در کل هنرهای زیبا توسط هنرمندان فرانسوی، نقش مضاعفی در ترغیب گردشگران به بازدید از مناطق روستایی فرانسه ایفا کرد.

در آخر باید گفت بیش از ۳۲ هزار دهکده در فرانسه قرار دارد که تلاش بسیاری صورت می پذیرد تا درصدی از ده ها میلیون گردشگر سالانه ی فرانسه که از موزه ی لوور، برج ایفل، کاخ ورسای و والت دیسنی دیدن می کنند، به روستاهای فرانسوی نیز سفر کنند تا منجر به توسعه ی گردشگری روستایی و اقتصاد روستاهای فرانسه شود.

حال اگر برای تعطیلات عید امسال قصد دارید با تور فرانسه نوروز ۹۷ به کشور رویاها سفر کنید، حتما به بازدید روستاهای خاص و منحصر به فرد فرانسه بروید و جادوی سبک زندگی خاص فرانسوی  و معماری نفس گیرشان شوید.

زیباترین روستاهای فرانسه

زیباترین روستاهای فرانسه