پارک ملی کو تاروتائو تایلند

برای خرید تور تایلند نوروز 97 به صفحه ی زیر سر بزنید:

www.parmidatours.com/tour/thailand

یکی از فضاهای فوق العاده ای که در تایلند و در بخش گردشگری این سرزمین به شهرت رسیده و توریست ها را به خود جذب می کند، پارک ملی دریایی کو تا رو تائو Ko Tarutao در قسمت جنوبی تایلند و در استان ساتون است.

پارک ملی دریایی کو تاروتائو در مساحتی به اندازه ی 1490 کیلومتر مربع قرار گرفته و زمان تاسیس آن به سال 1974 میلادی بازمی گردد.

پارک ملی کا تاروتائو تایلند

پارک ملی کا تاروتائو تایلند

پارک ملی کو تاروتائو در سال 1990 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت. و شاید بتوان گفت از آن زمان به بعد سیل بیشتری از توریست ها برای دیدن این پارک به بخش جنوبی تایلند سفر کردند.

همسایگی پارک ملی دریایی کو تاروتائو با دریای اندام یک منطقه ی اکوسیستمی بی نظیر به وجود آورده است.

زمانی که در این جزیره به گردش می پردازید، امکان مواجه با انواع حیوانات به ویژه ی گوزن، آهو، موش های خرما، و البته مارها وجود دارد. از همه بیشتر پرندگان رنگارنگی هستند که گاه و بیگاه بر فراز سرتان به پرواز درآمده و از صدای بال هایشان که شاخ و برگ درختان را تکان می دهد، متوجه حضور آن ها خواهید شد.

پارک ملی کا تاروتائو تایلند

پارک ملی کا تاروتائو تایلند

اقامت در جزیره ی کا تاروتائو

اگر بخواهید شبی را در این جزیره به صبح برسانید، می توانید در یکی از خانه ها یا بهتر بگوییم کلبه های ییلاقی جزیره که برای همین منظور در نظر گرفته شده، اقامت کرده و از شب جنگل و دریا نهایت لذت را ببرید.

صبح زود را می توانید با قدم زدن در ساحل زیبای کو تاروتائو آغاز کرده و از خلیج های کوچک اطراف دیدن کنید.

اگر اهل غواصی هستید، تجربه ی غواصی در کو تاروتائو را از دست ندهید. و اگر نه می توانید از قایق های بادبانی که در دریای اندام به حرکت در می آیند استفاده کرده و آب های فیروزه ای رنگ را درنوردید.

پارک ملی کا تاروتائو تایلند

پارک ملی کا تاروتائو تایلند

به علاوه یک آبشار که البته چندان بزرگ هم نیست در کو تاروتائو وجود دارد، که در بیشتر مواقع سال پرآب بوده و طراوت بی نظیری به فضا می بخشد.

در منطقه ی جنگلی نیز رودخانه های کوچک و باریکی به وفور دیده می شوند که چهره ی جنگل را به شکل بی همتایی با مسیرهای آبی دگرگون ساخته است.

حفاظت از کو تاروتائو

دقت داشته باشید که در سفر به تایلند و بازدید از پارک ملی کو تاروتائو کاملا مراقب پوشش های گیاهی و حیواناتی که خواهید دید، باشید. زیرا از این پارک به شدت حفاظت شده و به خصوص پس از این که نسل کروکودیل های این منطقه به خطر افتاد، تدابیر حفاظتی نسبت به قبل چندین برابر شده است.