ماجرای سرگردانی مسافران تور استانبول زمستان 96

در حالی قیمت مناسب تور استانبول زمستان 96 مردم را برای سفر به استانبول وسوسه می کند که شرایط بد جوی این سفر را با چالشهایی روبه رو کرده است.

در پی بارشهای اخیر تهران که اولین بارش جدی برف پایتخت در سالهای اخیر هم محسوب می شود، مسئولین پروازهای فرودگاه امام خمینی مجبور به لغو پروازهای ورودی و خروجی این فرودگاه بین المللی شدند.

متاسفانه فقدان برخی استانداردها در این فرودگاه بین المللی به ضرر گردشگرانی تمام شد که با تور استانبول زمستان 96 عازم این شهر شده بودند. در خبرها شنیدیم که در پی لغو پروازهای فرودگاه امام، ایرانیان بسیاری در فرودگاه آتاتورک سرگردان ماندند.

فرودگاه امام در برف و سرما

فرودگاه امام در برف و سرما

به گزارش باروبندیل به نقل از ایرنا، صدها مسافر ایرانی در استانبول که روز یکشنبه قصد بازگشت به ایران را داشتند، در پی لغو پروازهای مسیر ترکیه به فرودگاه امام خمینی سرگردان شده و به سبب عدم سرویس دهی و خدمات پشتیبانی لازم، در فرودگاه آتاتورک استانبول ترکیه با مشکل روبه رو شدند.

این مسافران بدشانس که قصد داشتند از سفرشان با تور استانبول زمستان 96 به ایران بازگردند به شرایط بد جوی مواجه شده و پروازشان لغو  و در نتیجه در فرودگاه استانبول بلاتکلیف ماندند.

در این میان با وجود پیگیری ها از طرف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، هیچ مقام مسئولی از طرف این شرکتهای چارتر برای حل مشکل مسافران سرگردان در محل فرودگاه ها استانبول حاضر به پاسخگویی و یا حل و فصل مشکلات مسافران نشد.

البته این عدم پاسخگویی به از سوی شرکتهای هواپیمایی و مسافرتی ایرانی قبلا هم در استانبول مشاهده شده بود و آن هم زمان کودتای نافرجام ترکیه در 15 ام جولای 2016 بود که پاسخگو نبودن برخی شرکتهای هواپیمایی ایرانی باعث شد مسافران ایرانی در فرودگاههای ترکیه سرگردان شوند.

اما طی بروز این مشکلات برای مسافران ایرانی استانبول، مسئولان امور کنسولی و سفارت ایران در آنکارا و سرکنسولگری استانبول برای رفع مشکلات هموطنان اقدامات لازم را انجام داده و تخلفات و پاسخگو نبودن شرکتهای مسافرتی و ایرلاین های چارتر را برای مراجع ذیربط گزارش کردند.

بنا به اعلام برخی رسانه های ترکیه، مسافران ایرانی حاضر در سالن فرودگاه آتاتورک استانبول نسبت به عدم سرویس دهی مناسب و تعلل شرکتهای گردشگری و ایرلاینهای طرف قرارداد برای تعیین تکلیف، اعتراض کردند که فیلمهای آن حسابی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها سروصدا به پا کرد.

در آخر باید گفت پس گذشت چند روز از بارش برف هنوز فرودگاه امام به حالت عادی باز نگشته و  شمار زیادی از مسافران ایرانی کماکان در استانبول سرگردان و بلاتکلیف مانده‌اند، بی‌آنکه پاسخ روشنی از شرکتهای هواپیمایی ایرانی دریافت کنند.

در هر صورت اگر اهل گردشگری زمستانه هستید باید خاطرتان باشد در این فصل گردشگری با چالشهای بسیاری همراه است که باید در این سفر آنها را در نظر داشته باشید.