با تور ویژه چین به پاریس سفر کنید!

گویی چینی ها تخصصشان ساختن چیزهای فیک است، از پوشاک برند ایتالیایی گرفته تا فرش ایرانی را چینی ها می سازند و با کمترین هزینه در اختیار مردم قرار می دهند. این تخصص چینی ها تا جایی پیش رفته است که از جاذبه های توریستی معروف دنیا هم نمونه ی کپی می سازند. این بار می توانید با تور ویژه چین به پاریس سفر کرده و برج ایفل را از نزدیک تماشا کنید!

تور ویژه چین, برج ایفل در چین

تور ویژه چین, برج ایفل در چین

قضیه از این قرار است که در جایی در شرق چین در حومه ی شهر هانگژو، چینی های خلاق توانسته اند گوشه ای از شهر زیبای پاریس را بسازند و از آن طریق گردشگر جذب کنند.

باید گفت سالها است که ساخت نمونه های کپی از آثار تاریخی محبوب دنیا مرسوم شده است. در این میان ملت چین هم که در این حوزه پیش قدم هستند توانسته اند یک نمونه ی کپی برابر اصل از پاریس دوست داشتنی با آن برج معروفش بسازند.

تیاندوشنگ “Tianducheng” منطقه ای مسکونی با وسعتی بیش از ۳۱ کیلومتر مربع است که در سال ۲۰۰۷ افتتاح شده است. این منطقه یک پاریس کوچک بوده که از چین سربرآورده است.

گویی با دقت فراوان تمام جزئیات پاریس در ساخت این شهر به کار رفته است. در این شهر کوچک علاوه بر ساختمانها که از معماری خاص شهر پاریس برخودار هستند می توانید فواره ها، مناظر و حتی برج ایفل را پیدا کنید.

جذاب ترین چیزی که در این شهر می توانید پیدا کنید، نسخه ی کپی برج ایفل است که یک سوم برج اصلی یعنی ۱۰۰ متر ارتفاع دارد. به غیر از برج ایفل در طراحی و ساخت این شهر نشانه های شهر پاریس به وفور مشاهده می شود. اشخاصی که با تور فرانسه به شهر زیبای پاریس سفر کرده باشند می توانند درک کنند که این شهر چقدر شبیه پاریس است.

عکاس هنرمند فرانسیس پراست که خود اهل پاریس است توانسته تصاویر خیره کننده ای از پاریس اصلی و فیک تهیه کرده و کنار هم قرار دهد. این تصاویر به روشنی نشان می دهد که پاریس چینی چقدر شبیه پاریس فرانسوی است؛ البته این تبحر چینی ها است که از هر چیز ارزشمند و گرانقیمتی مدل کپی و ارزانش را بسازند!
این بار اگر با تور ویژه چین به کشور شگفتی ها سفر کردید حتما از پاریس کپی دیدن کنید که شما را حیرت زده می کند. اما پیش از رفتن تصاویری که فرانسیس تهیه کرده است را تماشا کنید:

(تصاویر سمت راست پاریس حقیقی و تصاویر سمت چپ تیاندوشنگ است)

پاریس, تیاندوشنگ

پاریس, تیاندوشنگ

پاریس, تیاندوشنگ

پاریس, تیاندوشنگ

پاریس, تیاندوشنگ

پاریس, تیاندوشنگ

پاریس, تیاندوشنگ

پاریس, تیاندوشنگ