سال گذشته چین از محل گردشگری 823 میلیارد دلار درآمد کسب کرد!

کشور چین نه تنها با قبضه کردن بازار کالاهای مختلف سالانه درآمد کلانی کسب می کند، بلکه یکی از پر درآمدترین کشورها از محل صنعت گردشگری هم محسوب می شود. این موضوع را از آمار اشخاصی که با تور ویژه چین زمستان 96 به این کشور سفر کرده اند می توان دریافت!

صنعت گردشگری چین, دیوار چین

صنعت گردشگری چین, دیوار چین

چین سرزمینی پهناور در شرق قاره ی آسیا است که از لحاظ جمعیت پر جمعیت ترین کشور و از لحاظ وسعت دومین کشور بزرگ پس از روسیه محسوب می شود. چین توانسته با هوشمندی بسیار تمامی بازارهای دنیا را قبضه کند تا چنین جمعیتی را سیر نگه دارد.

از اینها گذشته کشور چین یکی از زیباترین کشورهای دنیا است که در طول سال گردشگران بیشماری را جذب کند. این کشور صنعت گردشگری بسیار پر رونقی دارد به طوری که در سال 2017 توانسته 823 میلیارد دلار از محل گردشگری درآمد کسب کند.

برای خرید تور ویژه چین زمستان 96 کلیک کنید.

در این راستا مسئولان گردشگری چین از کسب درآمد ۵.۴ تریلیون یوان (۸۲۳ میلیارد دلار) صنعت گردشگری این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی خبر داده اند.

به گزارش باروبندیل به نقل از ایسنا، رئیس اداره ی ملی گردشگری چین، لی ژین ژائو در حاشیه ی برگزاری کنفرانسی در زمینه ی توریسم در شرق چین با اعلام این خبر گفته است هر شهروند چینی در سال گذشته به طور متوسط ۳.۷ سفر داشته است.

از سخن این مقام گردشگری آن طور بر می آید که بخش مهمی از درامد گردشگری چین از محل سفر داخلی خود مردم چین کسب می شود. اما نمی توان استقبال خارجیان از سفر به چین را نادیده گرفت. ایرانیان بسیاری در طول سال با تور چین یا با اهداف تجاری به این کشور سفر می کنند.

لی ژین ژائو در ادامه گفت: بیش از ۵ تریلیون سفر در سال ۲۰۱۷ در سراسر چین انجام شده که در مقایسه با آمار سال ۲۰۱۲ حاکی از رشد ۶۹ درصدی و به عبارتی رشد سالانه ۱۵.۸ درصد است. همچنین شمار سفرهای خارجی چینیها نیز طی سال گذشته به ۱۲۹ میلیون سفر رسیده است.

بر اساس اعلام رئیس اداره ملی گردشگری چین، صنعت توریسم بیش از ۸۰ میلیون شغل ایجاد کرده است و سهم بزرگی در تقویت اقتصاد و کاهش فقر در این کشور پرجمعیت آسیایی داشته است.

در سه سال گذشته و در جهت تنظیم بازار گردشگری، سه مقصد توریستی ۵ ستاره چین به دلیل ارائه خدمات ضعیف و عدم رعایت بهداشت به مقاصدی ۳ ستاره تنزیل داده شده‌اند و به ۴۰۰ منطقه نیز هشدار داده شده است.