معتبر ترین دانشگاه های برزیل کدامند؟

اگرچه بسیاری فقط برای تفریح و گردشگری به برزیل می روند اما این کشور محل مناسبی برای تحصیل نیز می باشد. دانشجویان و علاقمندان به دانش می توانند برای ادامه تحصیل از شرایط موجود در این کشور آمازونی استفاده کنند.

اگر از کسانی که یک بار با تور برزیل هم سفر بوده اند بپرسید که آیا این کشور برای تحصیل مکان مناسبی است یا نه؟ قطعا پاسخی مثبت خواهید شنید هرچند آنها با دانشگاه های این کشور آشنایی ندارند اما زیبایی های برزیل آنقدر زیادند که امکان فکر کردن به نکات منفی را از ذهن دور می کند.

کشور برزیل دارای بسیاری از دانشگاه های مطرح در آمریکای لاتین است و در میان کشورهای در حال پیشرفت نیز دانشگاه های برزیل بسیار خوب و با کیفیت می باشند.

در ادامه سه دانشگاه معتبر این کشور را معرفی می کنیم:

۱- دانشگاه سائو پائولو | Universidade de São Paulo (USP)

دانشگاه سائو پائولو

دانشگاه سائو پائولو

بهترین دانشگاه دولتی برزیل دانشگاه “سائو پائولو” است که توانست در سال 23015 رتبه نخست را میان تمام دانشگاه های آمریکای لاتین کسب کند.
همانطور که از نامش پیداست این دانشگاه در شهر سائو پائولو برزیل است و 90 هزار دانشجو در آن مشغول تحصیلند.

حدود 36 رشته گوناگون در دانشگاه سائو پائولو تدریس می شوند که از جمله آن ها می توان به کشاورزی و جنگلداری، معماری، هنر و طراحی، مهندسی عمران و سازه، دندانپزشکی، داروسازی، فلسفه و … اشاره کرد.

۲- دانشگاه استادوال دِ کمپیناس | Universidade Estadual de Campinas (Unicamp)

دانشگاه استادوال دِ کمپیناس

دانشگاه استادوال دِ کمپیناس

در میان دانشگاه های برزیل و آمریکای لاتین این دانشگاه رتبه دوم را دارد. دانشگاه استادوال د کمپیناس نیز در سائوپائولو قرار گرفته و از آن جایی که در سال 1966 افتتاح شده است، در میان دانشگاه های نو قرار می گیرد. تقریبا 37 هزار دانشجو در اینجا تحصیل می کنند که نصف آن ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

۳- دانشگاه فدرال دو ریو دو ژانیرو | Universidade Federal do Rio de Janeiro (UFRJ)

دانشگاه فدرال دو ریو دو ژانیرو

دانشگاه فدرال دو ریو دو ژانیرو

در سال 2015 دانشگاه فدرال ریو رتبه پنجم را در میان دانشگاه های آمریکای لاتین کسب کرد. همانطور که از نام این مورد از دانشگاه های برزیل پیداست، در شهر ریو قرار گرفته است. می توان گفت که دانشجویانی که در دانشگاه فدرال دو ریو دو ژانیرو تحصیل می کنند، حدود 56 هزار نفر هستند. این دانشگاه 43 کتابخوانه، چندین موزه، 9 بیمارستان، چندین لابراتوری و تجهیزات تحصیلی بسیار خوبی دارد.

رشته های بسیار زیادی در این دانشگاه تدریس می شوند و از جمله آن ها معماری، تاریخ و باستان شناسی، داروسازی و جامعه شناسی هستند.