گرجستان را بیشتر بشناسید!

طبیعت گردانی که عاشق کوهستان با رودخانه های پر آب و دشت های سرسبز یا دره های شگفت انگیز اند بهتر است سری به گرجستان بزنند. تور گرجستان آنطور که باید در بین دوست داران سفر جا نیفتاده حال آنکه زیباترین طبیعت را گرجستان دارد.

گرجستان، کشور کوه های بلند، رودخانه ها، دره ها و چمن زارها است که در قلب منطقه ی کاراکاس واقع شده و زیبایی های طبیعی خود را حفظ کرده تا مکمل فرهنگ غنی آن باشد. پیاده روی، طبیعت گردی و کشف ناشناخته ها از تفریحات هیجان انگیز در گرجستان است.

طبیعت گرجستان

طبیعت گرجستان

در حالی که شهرهای بزرگی همچون «تفلیس»، «باتومی» و «برجمی» (Borjomi) بسیار زیبا و فریبنده هستند، اما روستاهای جالب و عجیبی هم در اطراف شهرها هستند که دیدن آن ها بسیار جذاب است. گردشگری گرجستان پیوسته در حال رشد و توسعه است و می توانید تجربیات جدید از جمله چشیدن غذای محلی یا معاشرت با مردم محلی را نیز تجربه کنید.

در این کشور از سراشیبی های مسحورکننده کوه های قفقاز و شکوه کوه آرارات گرفته تا مزارع و جنگل های بی کران، شهرهای کوچک فریبنده پنهان در دره های سرسبز و البته صومعه های جدا افتاده روی صخره ها. مهم نیست که چه زمانی و به کدام بخش این منطقه سفر می کنید، زیبایی این مناظر مبهوتتان خواهد کرد.

از مناطق کوهستانی و دشت ها که بگذریم این سواحل گرجستان هستند که محسورتان می کنند!

مناطق ساحلی گرجستان از دیرباز پذیرای هزاران جهانگرد در هر فصلی از سال بوده است. در دوران شوروی سابق این منطقه از بهترین نقاط تفریحی امپراطوری شوروی شناخته می شد و هنوز آثار مربوط به تفریح گاه های سران کشور شوروی سابق در این مناطق وجود دارد در نزدیکی بندر باتومی منطقه ای قرار دارد به نام اورکی که به آن ساحل، ساحل سحر آمیز یا ساحل مغناطیسی گفته می شود. باور بر این است که شنا کردن در این منطقه و آفتاب گرفتن بر روی شن های ساحلی منجر به درمان بیماریهای شخص می شود.

جاذبه های طبیعی گرجستان

جاذبه های طبیعی گرجستان

بر اساس تحقیقات دانشگاه اورکی گرجستان ترکیبات ماسه های ساحل این منطقه حاوی مواد معدنی ویژه ای می باشد که اثرات درمانی آن در مورد بیماریهای قلبی، عروقی و عصبی به اثبات رسیده است.

بر اساس این مطالعات تنها دو منطقه در جهان شناخته شده است که چنین خواصی در آن وجود دارد. چند روز استراحت و تفریح در این منطقه می تواند عامل درمان یا پیشگیری از بسیاری بیماریها باشد.