تور کانادا: غار سنت لئونارد در مونترآل

تور کانادا نوروز 97 و بازدید از شهر زیبای مونترآل به همراه جاذبه های گردشگری طبیعی فراوانی ست که برنامه ی گشت های روزانه تان را حسابی پر خواهد کرد.

غار سنت لئونارد در شهر مونترآل که در سال 1812 کشف شده است، یکی از این دیدنی های طبیعی ست.

این غار در سال 1812 در محدوده ی پارک پاپ دوازدهم Pie کشف شده و غارهای کناری آن نیز فوق العاده دیدنی هستند.

در واقع در این منطقه به چند غار می رسید که هر یک در نوع خود منحصر به فرد هستند.

کاشفین غارهای این منطقه دو نفر به نام های لوک لی بلان و دنیل کارون بودند و غارهایی دارای قدمتی تا عصر یخبندان را کشف کردند. به همین دلیل نام دو غار را لوک لی بلان و دنیل کارون گذاشتند. این غارها تا چیزی نزدیک به 250 متر پیش می روند.

غارهای سنت لئونارد مونترآل کانادا

غارهای سنت لئونارد مونترآل کانادا

این دو غار درست در زیر پارک پاپ پیوس دوازدهم قرار گرفته و زمانی که در فضای پارک قدم می زنید به هیچ وجه احساس نمی کنید که دنیای زیر قدم های شما را غارهایی به آن حد باشکوه پر کرده است.

قسمت های اصلی این مجموعه غار در سال 1812 میلادی کشف شد. اما ماجرا به همین جا پایان نیافته و لی بلان و کارون به دنبال باقی قسمت های غار سنت لئونارد پیش رفتند. در حقیقت این دو معتقد بودند که همچنان قسمت های اعظمی از غار سنت لئونارد کشف نشده مانده است.

لی بلان در ارتباط با این غار گفته است: “با این که کانال‌های فاضلاب در این منطقه وجود دارد، هیچ کس در حفاری‌های خود متوجه وجود این شبکه از غارها نشده بوده است.”

جستجوی دوباره در سال 2014

 

در سال 2014 میلادی دوباره یک سری کاوشگری ها در غارهای سنت لئونارد شکل گرفته و کاوشگران به تالارهای جدیدی رسیدند. پیگیری حرکت های آب در پس دیواره های غار و کمک گیری از فناوری های مدرن سبب شد تا جستجوی این بار خیلی سریع تر به جواب برسد.

و در سال 2015 با رسیدن به یک روزنه، تالار بزرگ دیگری کشف گردید. البته رسیدن به تالار دوم کار ساده ای نبوده و دیواره های آهکی با مشقت فراوان راه جدید به تالار دوم را در اختیار کاوشگران قرار داد.

ارتفاع این قسمت چیزی در حدود 7 متر بوده و دیوارهای آن نیز از آهک، استلاگمیتت و استالاکتیک بودند.

اکنون امکان بازدید از این غار البته با همراه و راه بلد برای توریست ها میسر می باشد و توصیه می کنیم در سفر به کانادا و شهر مونترآل سری به این غار بزنید.