شهر سگوویا در اسپانیا

حتما تا به حال شنیده اید، که اسپانیا به عنوان پرطرفدارترین تور اروپایی فصل، اعم از این که در هر فصلی قرار داشته باشیم، مطرح بوده و امسال نیز به نظر می رسد گردشگران ایرانی به خرید تور اسپانیا زمستان 96 رغبت زیادی نشان می دهند.

دو علت عمده ی رونق گردشگری اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، نرخ ارزان گردشگری و توریسم در این کشور در کنار انبوه دیدنی ها و جاذبه های توریستی در این سرزمین زیبا و تماشایی ست.

به طور مثال اگر چه انگلستان نیز مکان های دیدنی فراوانی دارد و برای توریست ها می تواند فوق العاده جذاب باشد، اما گرانی هر تفریحی در انگلستان مانع از این می شود که همه ی علاقه مندان به دیدن این کشور موفق به سفر به بریتانیای کبیر شوند.

بهترین شهرهایی که در اسپانیا خواهید دید

زمانی که برای سفر به اسپانیا برنامه ریزی می کنید، به حتم شهرهایی چون بارسلونا، مادرید، والنسیا و سویل در فهرست گردشگری شما قرار داشته و شاید حتی فرصت بازدید از تمام این شهرها را پیدا نکنید.

اما در اینجا توصیه می کنیم که در کنار این شهرهای معروف اسپانیایی، به فکر شهر کوچک و کمتر مطرح شده ی سگوویا نیز باشید.

شهر سگوویا شهری کوچک در کشور اسپانیاست که اتفاقا دیدنی های طبیعی فراوانی را در خود جای داده و به لحاظ ارزش تاریخی هیج چیزی از شهرهایی چون بارسلونا و مادرید کم ندارد.

شهر سگوویا کجاست؟

شهر سگوویا 80 کیلومتر دورتر از مادرید بوده و می توان آن را از شهرهای شمالی کشور اسپانیا دانست. شهر سگوویا همان طور که گفتیم دارای ارزش تاریخی بوده و در قرن های یازدهم و دوازدهم پادشاهان اسپانیایی این شهر را به عنوان پایتخت انتخاب کرده و در سگوویا سکونت داشتند.

به مناسبت همان سال ها، بناهای تاریخی و کاخ های دیدنی در شهر سگوویا به یادگار مانده که این روزها محل گردش توریست ها و در شمار افتخارات مردم این شهر مطرح است.

شهر سگویا در اسپانیا

شهر سگویا در اسپانیا

قلعه ی آلکازار

قلعه ی آلکازار یکی از بناهای ارزشمند در شهر سگوویاست که بر فراز شبه جزیره ای سنگی ساخته شده است. این قلعه دورانی به عنوان مقر پادشاهی بوده و پس از آن نیز به مدرسه ی سلطنتی اختصاص یافته و سال هایی نیز زندان ایالتی اسپانیایی به شمار می رفته است.

اما این بنای تاریخی که برای سال های سال قدم های سنگین پادشاهان را بر خود تحمل کرده و مدت ها محل زجر و حبس زندانیان بوده، اکنون به یک قلعه ی توریستی مورد استفاده قرار گرفته، و از نقاط مختلف جهان گردشگران برای بازدید از آن به اسپانیا و شهر سگوویا سفر می کنند.

قلعه ی آلکازار در شهر سگوویا اسپانیا

قلعه ی آلکازار در شهر سگوویا اسپانیا

دیوارهای شهر سگوویا

شهر سگوویا در دوران پادشاهی خود، برای مقابله و پیشگیری از حمله ی اعراب دیواری به طول 3 کیلومتر داشته که با 5 دروازه محافظت می شده است.

اکنون قسمت هایی از این دیوار تخریب شده اما شکل کلی آن پابرجا باقی مانده است. از 5 دروازه ی دیوار شهر سگوویا نیز تنها 3 دروازه باقی مانده و دو دروازه ی دیگر به صورت کامل از بین رفته اند.

کلیسای جامع سگوویا

کلیسای جامع سگوویا بنایی به جا مانده از سال های 1525 تا 1527 میلادی ست که با سبک معماری سبک گوتیک ساخته شده و در بخش تزئینات بیرونی و داخلی ظرافت و هنرمندی بسیار به کار برده شده است.

کلیسای جامع سگوویا 105 متر طول داشته و عرض آن به 50 متر و ارتفاع آن به 33 متر می رسد.

این کلیسا نیز عنوان بلندترین کلیسای جهان را به خود اختصاص داده و شاید به این مناسبت بتوان شهر سگوویا را شهر “ترین” های اروپا دانست.

کلیسای جامع سگوویا

کلیسای جامع سگوویا

پارک های طبیعی سگوویا

شهر سگوویا دارای جاذبه های طبیعی فراوانی بوده و در جای جای این شهر شمالی کشور اسپانیا به پارک های طبیعی متعددی برمی خورید که با پوشش های گیاهی متنوع و نشاط آور پر شده اند.

توصیه می کنیم حتما در سفر به اسپانیا و شهر سگوویا برای گذراندن ساعتی در یکی از پارک های طبیعی و حفاظت شده ی سگوویا، زمان گذاشته و از طبیعت بکر و دیدنی های آن لذت ببرید.

رستوران های سگوویا

به طور کلی اسپانیا کشوری ست که برای جاذبه های گردشگری غذایی در آن فوق العاده به وجود خواهید آمد و شهر سگوویا نیز از این قائده مستنثنی نمانده است. در خیابان های پررفت و آمد و معروف سگوویا به رستوران های مشهوری می رسید که نام و آوازه شان در سراسر اسپانیا پیچیده و اغلب مملو از علاقه مندان به غذاهای خوشمزه ی اسپانیایی و به ویژه غذاهای محلی سگوویا هستند.

همین طور غذاهای خیابانی سگوویا که در انواعی مخصوص به خود شهر طبخ شده و شاید در هیچ جای دیگر اسپانیا دیده نشود، را از دست نداده و در گردش های شهری خود به دکه های خوراکی فروشی سگوویا نیز سر بزنید.

قنات سگوویا

قناتی که در سگوویا وجود دارد با 728 متر طول، عنوان طولانی ترین قنات اروپا را به خود اختصاص داده و علاوه بر این قنات سگوویا قدیمی ترین قنات اروپا نیز هست.

زمان ساخت قنات سگوویا مشخص نبوده و چیزی که باستان شناسان و تاریخ شناسان تا به این روز توانسته اند از زمان ساخت قنات سگوویا مشخص کنند، زمانی در حدود قرن یکم پس از میلاد مسیح را نشان می دهد.

دیگر دیدنی های شهر سگوویا

از دیگر دیدنی های شهر سگوویا می توان به صومعه ی سانتا ماریا دل پارال که بنایی بسیار باشکوه و دیدنی ست، صومعه ی سانتا کروز لا ریل، کلیسای لا ورا کروز و… هستند.

کلیسای لا ورا کروز کلیسای تاریخی با یک سالن طویل و سقف هایی بلند است که روی دیوارهای آن تابلوهای نفیس آویخته شده در این شهر خودنمایی می کند.