در سفر به فرانسه پاریس به نکات زیر دقت داشته باشید

اگر چه قیمت تور فرانسه پاریس زمستان 96 در شمار یکی از گران قیمت ترین تورهای خارجی فصل قرار می گیرد، اما در شهر رویایی و زیبای پاریس نیز نواقصی وجود دارد که با در نظر گرفتن آن ها می توانید سفری راحت تر به این شهر دیدنی اروپایی را تجربه کنید.

نکات مهم در سفر به پاریس در فرانسه

نکات مهم در سفر به پاریس در فرانسه

 

پیاده روهایی که چنگی به دل نمی زند

 

در شهر پاریس به پیاده روهای نه چندان تمیزی برمی خورید که بیشتر حاصل خراب کاری حیوانات است. اگرچه در چند سال اخیر قوانینی برای مجازات صاحبان حیواناتی که در گوشه ی پیاده روها خراب کاری می کنند، در نظر گرفته شده و توجه بیشتری به تمیز کردن پیاده روهای پاریس صورت می گیرد، اما همچنان می توان به هم ریخته ترین و کثیف ترین پیاده روهای اروپایی را در پاریس یافت. به همین دلیل اگر کودکی همراه خود دارید، به شدت مراقب نظافت وی در طول قدم زنی در پیاده روهای پاریسی باشید.

 

امنیت پاریس

 

پاریس در کل شهر امنی محسوب می شود اما این هرگز به این معنا نیست که در هر ساعتی از شب بتوانید با آرامش خاطر در خیابان پرسه زده و یا از جیب برها در امان باشید. به خاطر بسپارید که در محل های عمومی پرجمعیت به خصوص وقتی در جایی که توریست ها زیاد هستند مثل پایین برج ایفل و یا ایستگاه های مترو و… هستید، به شدت مراقب کیف پول خود و یا هر چیز با ارزش دیگری که همراه دارید باشید. جیب برهای پاریس از حرفه ای ترین جیب برهای اروپایی هستند و در یک چشم به هم زدن و بدون این که متوجه شوید، جیبتان را خواهند زد.

علاوه بر این اگر نیمه شب در خیابان بودید، فکر استفاده از متروها را از سر به در کرده و حتما از تاکسی برای برگشت به هتل محل اقامت خود استفاده کنید.

و برای این که با راننده ی تاکسی سر کرایه به مشکل برخورد نکنید، لازم است که ابتدا مبلغ کرایه را پرسیده و سر آن به توافق برسید!