تور ارمنستان و بازدید از صومعه سواناوانک+فیلم

ارمنستان سرزمینی کوچک در حوزه ی قفقاز است که با کلیسا و صومعه های باستانی اش در دنیا شناخته می شود. از جذابیتهای تور ارمنستان نیز بازدید از کلیساهای متعددی است که در ایروان و اطراف آن قرار گرفته اند.

این سرزمین باستانی جز اولین کشورهای دنیا است که دین مسیحیت را به رسمیت شناخت. از این روی اصلا دور از ذهن نیست قدیمی ترین و معتبرترین کلیساهای دنیا در این کشور زیبا قرار گرفته باشند.

در سرتاسر ارمنستان کلیساها و صومعه های جدید و قدیمی بسیاری به چشم می خورد که تک تک آنها از لحاظ معماری برای گردشگران جالب هستند. از جمله معروف ترین آنها صومعه ی سواناوانک است که در مطلب “دریاچه سوان” به آن اشاره کردیم.

Sevanavank Monastery

Sevanavank Monastery

صومعه سواناوانک دریاچه سوان در ارمنستان

در خصوص معرفی این صومعه باید گفت یک مجموعه ی صومعه ی حواری ارمنی واقع در استان گغارکونیک، در نزدیکی شهر سوان در شمال غربی ساحل دریاچه ی سوان ارمنستان است. صومعه سواناوانک در بالای تپه ی کناری دریاچه سوان واقع شده است و یکی از جذاب ترین جاذبه های تاریخی ارمنستان محسوب می شود که با طبیعت تلفیق شده است.

این صومعه بزرگ ترین صومعه‌ در ارمنستان نیست، اما یکی از بهترین مکانهای طبیعی در منطقه است که دارای چشم انداز ۳۶۰ درجه ‌ای از دریاچه سوان و کوههای اطراف است. از این روی گردشگران به دریاچه ی سوان و صومعه سواناوانک می آیند تا هم از یک اثر تاریخی دیدن کنند و هم از مناظر طبیعی اطراف نهایت لذت را ببرند.

در خصوص قدمت این صومعه باید گفت شاهزاده ماریام دختر آشوت یکم این صومعه را در سال ۸۷۴ میلادی به برای یادبود همسرش ساخت. همچنین گفته می شود در قرن 19 ام میلادی راهبان منحرف در این مکان دور افتاده گردهم جمع می ‌شدند.

در ادامه فیلمی کوتاه از این مکان مقدس را قرار می دهیم تا قبل از سفر با تور ارمنستان بیشتر با این جاذبه ی توریستی آشنا شوید: